Selgusid Eesti filmi- ja teleauhindade nominendid, ETV kandideerib 14 kategoorias ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1597743060000 | amCalendar}}
Foto: Kairit Leibold/ERR

3. septembril toimub Alexela kontserdimajas Eesti filmi- ja teleauhindade gala, kus antakse välja preemiad 30 eri kategoorias. ERR kandideerib kokku 14 kategoorias, esindatud on nii "Aktuaalne kaamera", "Õnne 13" kui ka mitmed tuntud tegijad.

Filmižürii esimees Igor Ruus kiitis oma ala spetsialiste, kes žüriitöös osalesid. "Kõigi suhtumine toimuvasse oli väga vastutustundlik ning isegi kirglik. Otsuste tegemine polnud lihtne, enam muret tegi see, et pidime hindama väga erineva eelarvega tehtud filme, kuid samas saame rõõmu tunda selle üle, et väga väikese eelarvega filmid olid ühel pulgal EV100 finantseeritud filmiga, see on märk, et vaatamata rahanappusele, suudavad Eesti filmitegijad häid filme teha."

Teleauhindades on lisaks kategooriate muudatustele ja lisandunud uued kanalid. "Eesti televaldkond on põnevas kohas ja pidevas liikumises. Esimest korda osalevad EFTA konkursil oma töödega Inspira kanal ja Elisa kanal. Hea on tõdeda, et EFTA gala käib muutuva tele- ja filmimaailmaga kaasas ning VOD platvormide turuletulek on kindel trend," kommenteeris teležürii esinaine Birjo Kiik.

Teleauhindade nominendid

Parim teleseriaal

"Alo"
"Kättemaksukontor"
"Lahutus Eesti moodi"
"Reetur"
"Õnne 13"

Parim tõsielusaade

"Kaks kanget Sovetistanis"
"Rahvusülikooli sajand"
"Rakett 69"
"Roaldi retked"
"Üle noatera"

Parim reality-show

"Eesti selgeltnägijate tuleproov"
"Rannamaja"
"Suunamudijate meistriklass"
"Tõelised kangelased"
"Üle parda"

Parim päevakajasaade

"Aktuaalne kaamera"
"Esimene stuudio"
"Laser"
"Ma pääsesin Estonia katastroofist"
"Reporter"

Parim meelelahutussaade

"Hommik Anuga"
"Kaks kanget Sovetistanis"
"Meie aasta Aafrikas"
"Rakett 69"
"Ringvaade"

Parim uus saade

"Joel Ostrati suur õhtusöök"
"Laser"
"Roaldi retked"
"Üle noatera"
"Üle parda"

Parim erisaade

"Eesti laul 2019"
"Eesti muusikaauhinnad"
"Kaks kanget. Suur aastavahetus show"
"Laulu- ja tantsupidu 2019. Minu arm"
"Viljandi folk ülekanne 2019"

Parim ajakirjanduslik lugu

"Pealtnägija" - Jane Paberiti lood (autor Taavi Eilat)
"Laser" - Biolisand (autorid Marii Karell, Indrek Simm, Margus Jõemägi, Siim Männik)
Kagu-Eesti tormi kajastus (autor Mirjam Mõttus)
Päriselu lood: Globalistid või natsid (autor Elo Mõttus)
Vihkav Eesti (autor Eeva Esse)

Parim intervjueerija

Andres Kuusk ("Esimene stuudio")
Marii Karell ("Laser")
Marko Reikop ("Intervjuu president Kersti Kaljulaidiga")
Roald Johannson ("Roaldi nädal")
Taavi Libe ("Seitsmesed: Duubel")

Parim sarjanäitleja

Helgi Sallo ("Õnne 13")
Liina Vahtrik & Jan Uuspõld ("Lahutus Eesti moodi")
Pääru Oja ("Lõks")
Tambet Tuisk ("Reetur")
Tõnis Niinemets ("Alo")

Parim meelelahutussaate juht

Grete Lõbu & Marko Reikop ("Ringvaade")
Kristjan Jõekalda & Teet Margna ("Kaks kanget LIVE")
Piret Laos, Jüri Butšakov ja Robert Rool ("Õhtu!")
Tõnis Niinemets ("EFTA gala")
Tuuli Roosma ("Meie aasta Aafrikas")

Parim reporter

Eda-Liis Kann ("Reporter")
Jüri Muttika ("Ringvaade")
Marek Lindmaa ("Sotid selgeks")
Marian Võsumets ("Reporter")
Tarmo Tiisler

Aasta sisulooja

Ivar Vigla
Kai Väärtnõu
Martin Algus
Mihkel Ulman
Piret Eero

Aasta vormilooja

Andres Lepasar
Anna Stepanova
Ergo Kuld
Indrek Simm
Marianne Kõrver

Filmiauhindade nominendid

Parim mängufilm

"Johannes Pääsukese tõeline elu"
"Skandinaavia vaikus"
"Tõde ja õigus"

Parim dokumentaalfilm

"Aasta täis draamat"
"Ott Tänak: The Movie"
"Surematu"

Parim animafilm

"Orpheus"
"Toomas teispool metsikute huntide orgu"
"Vanamehe film"

Parim lühifilm

"Karv"
"Virago"
"Uued algused"

Parim naisnäitleja

Ester Kuntu ("Tõde ja õigus")
Kersti Heinloo ("Kiirtee põrgusse")
Rea Lest ("Skandinaavia vaikus")

Parim meesnäitleja

Priit Loog ("Tõde ja õigus")
Priit Võigemast ("Tõde ja õigus")
Sten Karpov ("Karv")

Parim filmirežissöör

Marta Pulk ("Aasta täis draamat")
Oskar Lehemaa ("Karv")
Tanel Toom ("Tõde ja õigus")

Parim filmistsenarist

Mikk Mägi, Oskar Lehemaa, Peeter Ritso ("Vanamehe film")
Nathaniel Price & Martti Helde ("Skandinaavia vaikus")
Tanel Toom ("Tõde ja õigus")

Parim filmioperaator

Erik Põllumaa & Sten-Johan Lill ("Skandinaavia vaikus")
Mattias Veermets ("Süda Sõrve sääres")
Rein Kotov ("Tõde ja õigus")

Parim filmihelilooja

Jakob Juhkam ("Aasta täis draamat")
Mick Pedaja ("Skandinaavia vaikus")
Sten-Olle Moldau & Lauri Kadalipp ("Vanamehe film")

Parim filmikunstnik

Jaagup Roomet ("Tõde ja õigus")
Triin Paumer, Sven-Tõnis Puskar ("Vanamehe film")
Triin Valvas ("Karv")

Parim helirežissöör

Aleksandra Koel, Markus Andreas ("Karv")
Matis Rei ("Skandinaavia vaikus")
Tanel Kadalipp ("Vanamehe film")

Parim filmimonteerija

Hendrik Mägar ("Aasta täis draamat")
Hermet Brambat ("Ott Tänak: The Movie")
Oskar Lehemaa ("Vanamehe film")

Parim kostüümikunstnik

Anna-Liisa Liiver ("Skandinaavia vaikus")
Kristiina Ago ("Tõde ja õigus")
Mart Sander ("Kõhedad muinaslood")

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: