Kellerteatri loengusarjas tuleb juttu nii Kalevipojast kui ka Tallinna kummitustest

Jaak Juske
Jaak Juske Autor/allikas: Krõõt Tarkmeel

Lavastuste kõrval keskendub Kellerteater sel sügisel ka erinevatele loengutele. Augustist kuni novembrini toimuvad erinevad vestlused, kus tuleb muuhulgas juttu nii legendidest, loomariigist, ajaloost kui ka Eesti mütoloogiast.

18. augustil kell 19 peab ajaloolane Jaak Juske loengu "Surm ja kummitused vanas Tallinnas". Juske räägib loengus majadest ja tornidest, kus peituvad kõige jubedamad kummituslood, aga ka surmast ja hukkamistest vanas Tallinnas.

28. augustil kell 19 saab kuulata zooloog Aleksei Turovski loengut  "Näitemäng loomariigis". Loomade jaoks on üks peamisi baasvajadusi – söömise, varjualuse ja seltskonna kõrval – ka vajadus muljete järele. Turovski selgitab, kuidas loomad manipuleerivad elusmaailma tähelepanuga.

23. septembril kell 19 leiab aset ajaloolase David Vseviovi loeng "Minevik, õudus ja imed". Vseviov räägib, kuidas vaid harvadel juhtudel, pöörates kiiruga pilgu selja taha, võib murdosa sekundi jooksul näha mineviku olemust.

4. novembril kell 19 ammutab eeposest "Kalevipoeg" mõtteid semiootik ja kirjanik Valdur Mikita.

Kõigist Kellerteatri loengutest tehakse ka otseülekanded.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: