Galerii: Andrus Kivirähk tähistab 50. sünnipäeva

17. augustil tähistab oma 50. sünnipäeva kirjanik Andrus Kivirähk. ERR-i fotoarhiivi on aastate jooksul jõudnud mitmeid meeleolukaid pilte armastatud kirjanikust.

Andrus Kivirähk alustas kirjutamist 1980. aastatel ajakirjas Pikker, kuid suurema tuntuse saavutas ta 1995. aastal, kui lugejate ette jõudsid Ivan Orava lood. 1999. aastal ilmus populaarne lasteraamat "Sirli, Siim ja saladused", mida on tänaseks tõlgitud muuhulgas ungari, leedu ja sloveeni keelde. Aasta hiljem jõudis lugejateni aga "Rehepapp ehk November", millest valmis 2017. aastal ka Rainer Sarneti ekraniseering.

Alates 1990. aastates on Kivirähk avaldanud veel kümneid teoseid, mille hulgas on nii lastele mõeldud raamatuid ("Limpa ja mereröövlid", "Oskad ja asjad", "Kaka ja kevad") kui ka mahukamaid romaane ("Maailma otsas", "Mees, kes teadis ussisõnu", "Sinine sarvedega loom"). Juubelisünnipäeva eel avaldas Kivirähk Kreutzwaldist inspireeritud teose "Puulased ja tohtlased".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: