Ans. Andur: isegi igaüks oma kodus olles oleme teineteisele lähemal kui Saku suurhalli laval

Foto: Brent Pere /ERR

R2 saates "Bändilaager" oli sel reedel külas Ans. Andur, mille liikmed saates bändi seniseid tegevusi meenutasid.

Neljaliikmelise Paidest pärit bändi esimene live-kontsert toimus Vormsi saarel. Järgmisena esineti tudengibändi konkursil Tartus ja siis Tallinnas Von Krahlis. Seejärel suunduti aga juba ürituse "Tudeng, mine valima!" raames Saku suurhalli lavale. Lisaks Ans. Andurile astusid seal toona, 2003. aastal üles ka Vanilla Ninja, Genialistid ja Singer Vinger.

"See oli väga veider kogemus. Kõik olime üksteisest nii kaugel, et põhimõtteliselt silmaga ka ei näinud ja ei saanud mingeid žeste või liigutusi teha, et "kuule, vaata siia"," kirjeldas bändi trummar ja taustalaulja Madis Kirss.

"Me ei olnud ilmselt üksteisest tutvuse jooksul üldse nii kaugel olnud. Isegi, kui me Paides olime igaüks oma kodus, siis me olime ikka üksteisele lähemal kui Saku suurhalli laval," lisas bassimängija, laulja ja kitarrist Madis Aesma.

Lisaks Eestile on bänd esinenud ka Soomes, Lätis ja Tšehhis, ent kõige lemmikum esinemispaik on nende jaoks siiski Von Krahl. Just seal ongi ansambel kõige rohkem kontserte andnud ja sellest on saanud justkui nende koduväljak. "Põhimõtteliselt iga kuues või seitsmes live on seal," täpsustas Aesma.

Bändiliikmetel on kõikidel ka huvitavad hüüdnimed. Madis Aesma on Tursk, Madis Kirss on Lokk, Mihkel Kirss on Foto ja Gert Pajuväli on Paju. "Kui me hakkasime bändi tegema, siis ei tundunud hea mõte olla oma kodanikunimedega, sest need tundusid nii lamedad olevat. Me mõtlesime lihtsalt ise endale nimed välja ja need jäid õnneks või kahjuks ka külge," nentis Aesma.

Bändinimi Ans. Andur sündis esialgu aga naljana. "Kolm tüüpi mängisid pille ruumis ja mina ei mänginud pilli. Läksin lihtsalt võtsin ühe vana seitsmetollise vinüülplaadi ja kirjutasin sinna peale Ans. Andur. Ütlesin, et poisid teie esimene plaat on valmis ja oligi kõik," meenutas Kirss.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Allikas: "Bändilaager"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: