Muusikaprojekti Esivanemate Kaja raames ilmus uus laul "Imed"

Artur Rinne
Artur Rinne Autor/allikas: Evelin Virnas

Muusikaprojektil Esivanemate Kaja nägi äsja ilmavalgust lugu "Imed", milles lisaks projekti eestvedaja Artur Rinnele astuvad üles rahvamuusik Marju Varblane, Ralph Ciavolino (elektrikitarr), Hannes Vellend (basskitarr) ja Rauno Pella (trummid).

Lustakal kõrtsilaulu tekstil põhinev lugu räägib mehest, kes sattus õlletoobri abil teispoolsusesse, kus kõik sootuks kummaline näis. Kõik läheb aga hästi ja mees jõuab laulu lõpus oma kambrisse tagasi. Loo juured aga ulatuvad kaugemasse minevikku, mil esivanemad õllekannu asemel teistes ilmades käimiseks šamaanitrummi abi kasutasid. Rahvalaulu tekstid on mitmekihilised ja sümbolitest tulvil, mistõttu avaneb iga kuulaja jaoks erinev maailm.

Loo video valmis Tartus ning sai innustust nii laulu tekstist kui ka solisti hiljutisest õnnetusest jalaga, mistõttu koges Rinnegi ümbritsevat maailma tavapärasest erineva nurga alt ka käis kuus nädalat karkudega. Sellele vaatamata andis ta Viru folgil kontserdi.

Projektis lööb kaasa ka Jürgen Rooste, kelle jutustusi Vanemuisest saab kuulata Esivanemate Kaja avalikel esinemistel. Neist lähim leiab aset juba 20. augustil Põlvas.

Esivanemate Kaja on Artur Rinne muusikaprojekt, mille raames ta töötleb regi- ja folklaululist materjali, andes vanadele sõnumitele uue aja kuue.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: