Eestlase film nomineeriti tudengi-Oscarile

"Mu kallid laibad" Autor/allikas: Pressimaterjal

Sel nädalal selgusid tudengifilmide Oscarite nominendid, kelle seast võib leida ka Eesti režissööri German Golubi ja tema filmi "Mu kallid laibad".

Uudis tuli Golubile ootamatult. "Alustasin hommikul enda rutiinset e-mailide lugemist ja nägin, et see teade oli tulnud ja siis oli küll justkui väike konflikt – ma pean tööd edasi tegema, aga samas peaks justkui natuke pidutsema ka," ütles praegu mitme projektiga tegelev Golub ERR-ile. Valik langes siiski töö tegemisele ja uudise üle sai suuremalt rõõmustada alles õhtul.

Ta lisas, et nominatsioon teeb talle suurt au ja näitab seda, et Eesti filmimaastikul ja filmiga seotud õppekavadel on toimunud suur areng. "Minu teada on see BFM-i ajaloos üldse esimene kord, kui tudengi-Oscari nominatsioonile saadi," ütles Golub.

Film "Mu kallid laibad" jutustab loo maalt pärit poisist, kes järsku koduta jääb ning oma haige ema eest hoolitsema peab. Raha teenimiseks asub poiss tööle laibavedajana. "See ei ole kuidagi autobiograafiline film, aga ma olen ise sellest tööst teadlik ja ise ka seda tööd teinud," rääkis Golub.

"Mu kallid laibad" Autor/allikas: Pressimaterjal

Toona ei avanenud tal aga võimalust näha, mida teeb selline töö inimesega, kes juba aastaid laipu vedama peab, ja asus seda filmis peategelase kolleegi kaudu uurima. "Ta teab, mida elu väärt on. Nagu öeldakse, siis sa ei tea, mis on rõõm, kui sa kunagi kurbust tundnud ei ole. Tänapäeval me tihti unustame selle. Viimasel ajal kogu selle tehnoloogia arengu ja kõige muuga, mis on muidugi väga vajalik, tekib meil tunne, et me oleme surematud. See film oli tehtud ka selleks, et meenutada inimestele, et sa ei saa olla päriselt elus, kui sa ei mäleta surma," ütles Golub.

Lisaks Golubi filmile võistlevad rahvusvahelise filmi tudengi-Oscari nimel veel seitse filmi – kaks Belgiast ning üks Suurbritanniast, Horvaatiast, Norrast, Hollandist ja Mehhikost. Konkurentide loominguga Golub veel tutvuda ei ole jõudnud. "Olen kogu aeg tööl olnud, aga ma kindlasti mingi hetk uurin, kes need on," sõnas ta ja lisas, et kiirelt nimekirjale pilku peale visates märkas ta, et koolid, kus filmid tehtud, on väga prestiižsed.

Tudengi-Oscarite võitjad selguvad 15. oktoobril.

"Mu kallid laibad" Autor/allikas: Pressimaterjal

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: