Läti Televisioon teeb oma versiooni telesarjast "Lahutus Eesti moodi"

"Projekt: Abielulahutus" Autor/allikas: LTV FB

Lätis alustati sel suvel telesarja "Projekt: Abielulahutus" võtetega. Oktoobris vaatajateni jõudev sari põhineb menukal ETV seriaalil "Lahutus Eesti moodi".

Läti Televisioon (LTV) omandas õigused tuua ETV sarjast "Lahutus Eesti moodi" inspireeritud seriaal vaatajateni ka Lätis. Humoorikas draama kannab nime "Projekt: Abielulahutus" ja nagu Eestiski, keerleb see kahe abielupaari suhete ümber.

ETV peatoimetaja Marje Tõemäe sõnul on põnev vaadata, kuidas lätlased lahutuse ja suhete teemale lähenevad. "Ääretult hea meel, et LTV-le meeldis sari niivõrd palju, et nad leidsid selle olevat väärt adapteerimiseks. Oleme oma uusi saateprojekte proovinud toota moel, et lisaks meie oma vaataja huvile, sisaldavad need ka universaalseid teemasid ja on piisavalt kvaliteetsed, et sobiks ka rahvusvahelisele turule," märkis Tõemäe ja lisas, et suvel näitas LTV ka ETV originaalsarja "Suus sulav Eesti".

Sarja võtetega alustati Lätis juuli lõpus, tele-ekraanile jõuab see oktoobris. Martin Alguse kirjutatud stsenaariumi adaptsiooni taga seisab Ivo Briedis ja režissöör on Linda Olte. Viimane on kommenteerinud, et sarja teema on universaalne ega sõltu rahvusest, küll on sarja kohandatud Läti oludele vastavaks ning ajale kohaselt on läbiva teemana sees ka koroonaviirus ning selle mõju suhetele.

"Eestlased tegid sarja aasta tagasi, kui keegi ei olnud pandeemiast kuulnudki. Eesti materjali põhjal otsustasime koos Ivo Briedisega sisu adapteerida – kevadised sündmused mõjutavad peategelaste rutiine ja kodus koos olles on nad sunnitud üksteist rohkem vaatama ja kuulama. Selgub, et nad ei kannata seda välja," avas Linda Olte sarja sisu.

LTV sarjas "Projekt: Abielulahutus" kehastavad peategelastest abielupaari Rezija Kalnina ja Gatis Gaga,  Eesti sarjas on nendes rollides vastavalt Liina Vahtrik ja Jan Uuspõld. Rezija Kalnina on eestlastele tuttav Eesti-Läti ühistööna valminud mängufilmist "Head käed" ("Labas rokas"), kus Kalnina mängis peaosa. Naabritest abielupaari, keda ETV sarjas kehastasid Ago Anderson ja Marilyn Jurman, mängivad Madara Botmane ja Ivo Martinsons. Ka LTV sarjas sekkub sündmustesse abielunõustaja, keda kehastab Girts Kruminš.

Võtted on käimas ka seriaalil "Lahutus Eesti moodi". Teisel hooajal on peategelasteks ikka Aksel (Jan Uuspõld) ja Laura (Liina Vahtrik), kuid sündmused keerlevad sel korral abiellumise ümber.  

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: