Clicherik & Mäx andsid koostöös Gameboy Tetrisega välja uue loo "Maakas"

Clicherik & Mäx, Gameboy Tetris
Clicherik & Mäx, Gameboy Tetris Autor/allikas: Keir Rämson

Duol Clicherik & Mäx ilmus uus singel "Maakas", mis valmis koostöös Bert Prikenfeldi (Bert On Beats) ja Gameboy Tetrisega.

"Meile on alati Gameboy Tetris väga meeldinud, alati. Just sellepärast tema valisimegi. Ükskord peale kontserti küsisin ega ta ei tahaks koos mussi kirjutada – ülejäänud on juba ajalugu," ütles loo autor Mäx.

Lugu "Maakas" on serenaad maanaistele ja diskussioon maameestega. "Linnas on kõik nii keeruline, kõigil on mingid napakad standardid ja eelarvamused, aga maal on lebo – Konsumist läbi, külakost kaasa ja anna tuld. Tegelikult ei ole meist keegi linnavurle, sest juured ulatuvad ikkagi maale. Ja südamele paneks seda, et väljend "maakas" ei ole üldse isegi nii halb, kui see tundub, sest ma olen staarmaakas ja sa ka," selgitas Mäx loo tagamaid.

Muusikavideo võtted toimusid Viljandimaal suures loomafarmis. "Idee video jaoks tuli artistidelt endalt ja see, et me peaksime filmima seda kuskil Eesti farmis või külas oli kuidagi loomulik valik. Minu ülesandeks oli arendada seda lugu edasi visuaalseks," täpsustas režissöör Jüri Belov.

Paljud kaadrid on inspireeritud maailma kinoklassikast, välismaistest muusikavideotest ja reklaamidest. Mõned stseenid olid aga puhas improvisatsioon.

"Filmimise päeval juhtus minuga kohapeal ka õnnetus. Kui tegime parasjagu kaadrit, kus me kolmekesi põllul traktori eest ära jookseme, palus Jüri meilt, et teeksime selle stseeni koomilisemaks. Esimeses kaadris kukkusin ja vigastasin enda jalga nii tugevalt, et ei suutnud pärast enam püsti seista. Õnneks meil vedas, sest see oli võttepäeva üks viimaseid kaadreid ning peale seda sai mõnusalt erakorralisse minna," rääkis Clicherik. 

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: