Saksa fotograaf otsib Euroopast 1000 erilist nägu

Saksamaalt pärit portreefotograaf Carsten Sander sõidab oma ratastega fotostuudios mööda Euroopat ringi ja otsib 1000 inimest, keda fotoraamatu jaoks pildistada. Sel nädalal pildistas ta ka Tallinnas ja sai kaamera ette näiteks Elina Nechayeva, Kaido Höövelsoni ja Anu Tali.

"Mu eesmärk on leida mitmekesisust Euroopa Liidu elanikkonna seas. See tähendab, et ma otsin tänavalt inimesi, aga saan nende leidmisel abi ka saatkonnast. Saatkonnast oli eriti abi siin, Eestis – eile leidsin väga huvitavaid inimesi ja sadamas oli väga lõbus. Lõpuks saan kokku kirju seltskonna," rääkis Sander saates "Ringvaade suvel".

Praeguseks on ta projekti raames pildistanud umbes 800 inimest ja läbinud selle jaoks kahe kuuga enam kui 27 000 kilomeetrit. See, kui kaua ühes riigis ollakse, sõltub riigi suurusest. "Mõnikord oleme ühes riigis päeva, teinekord kaks päeva," ütles Sanders.

Riigi suurusest sõltub ka see, kui mitut inimest seal pildistada tuleb. Näiteks Eestist otsis Sanders 27-28 inimest, Itaaliast aga 61.

Üks meeldejäävamaid pildistamisi on Sanderil seni olnud Poolas, kus ta pildistas Lucia Horowitzi. "Ta on viimane Poolas elav inimene, kes on Schindleri nimekirja ellujäänu. See on sakslastele muidugi väga eriline lugu. Näiteks ka minu vanaema oli Poola juut," selgitas Sander, miks ta just Horowitzi pildistada otsustas.

Eestis oli Sanderi arvates aga meeldejääv pildistamine slackliner Jaan Roosega. "See oli väga üllatav, sest ta oli väga noor. Ma kuulsin, et ta korraldas mingi triki kuus aastat tagasi, aga ta näeb välja nagu 26-aastane. Kuidas see veel võimalik on? Ta oli väga noor, väga vaba, lahe ja sõbralik," rääkis Sander.

Lisaks meeldis Sanderile Eestis ka rahvariietes meesterahvast pildistada. "Alati on tore rahvariietes inimesi pildistada. Ma kuulsin ka, et Balti riikides suhtutakse tantsudesse ja traditsioonilistesse riietesse kirglikult. Meil Saksamaal seda enam ei ole," tõdes Sander.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: