Toretalus saab ekselda tihedas maisirägastikus

Jõgevamaal Põltsamaa vallas asub Toretalu, kus juba üheksandat aastat järjest saavad huvilised maisipõllu rägastikus kaardi järgi liikudes kuut kontrollpunkti otsida.

"Alguses see oli nagu hobi asi – mõtlesime, et teeme hobi pärast seda asja. Aga nüüd inimesed ikka küsivad iga aasta, et kas teete ikka järgmine aasta ka jälle. Nüüd on tekkinud justkui vajadus. Mõtlesime, kuidas asi kähku käima saada ja panime maisi maha," rääkis Toretalu peremees Kaspar Sakk saates "Ringvaade suvel".

Igal aastal on maisirägastik erinev. Esimesel ehk 2012. aastal tehti maisipõllule kikilipsuga ilvese pilt. Tänavu, mil rägastikke on esmakordselt kaks, on teemaks aga urbaniseerimine.

"See suurem pool on linn – betoon, nukram mees jms. Teisel pool on väiksem pool – nagu maailmas on, et väiksem pool elab maal ja seal on rõõmus poiss põõsaste vahel. See on see erinevus, mis kevadel väga teravalt välja tuli, et meie ei saanud siin ju nii väga arugi, et midagi oleks teisiti. Mina läksin ikka õue ja toimetasin oma loomad ära ja külvasin taimed maha. Kõik oli täpselt samamaoodi. Aga kui sa elad ikkagi väikses korteris, siis seal on ikka erinev see, kui kästakse kodus olla," rääkis Toretalu perenaine Kristi Sakk.

Ühe pildi tegemiseks läheb umbes nädal või kaks. Esmalt joonistatakse pilt paberil olevale ruudustikule, seejärel laotatakse põlvekõrguste taimedega maisipõllule ruudustiku moodustavad pulgad ja asutakse joonise järgi trimmerdama. Näiteks sel aastal laotati pildi tegemiseks põllule 600 pulka.

Lisaks maisirägastikule leiab Toretalust aga teisigi labürinte ja muid mänge, kuid just maisirägastik on külaliste seas seni kõige populaarsemaks osutunud. Tulevikus plaanitakse aga Toretallu veel mitmeid uusi tegevusi tuua.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: