Robert Linnal mõõdeti esinemise ajal pulssi: süda lõi minutis kuni 188 korda

Lexsoul Dancemachine'i kontsertidega käib alati käsikäes tantsimine – seda nii laval kui ka lava ees. Samal ajal tantsimine ja laulmine võtab aga ühel hetkel võhmale ja bändi solist Robert Linna otsustas teada saada, kui suur see koormus siis ikkagi on.

Päev enne kontserti külastas ta koos "Ringvaade suvel" meeskonnaga Tartu ülikooli kliinikumi ja tegi seal koormustesti. Elektroodid külge pandud, ronis ta jalgrattale ja hakkas väntama. Koormust pandi aina juurde ning samal ajal jälgiti Linna vererõhku, südamelööke ja teisi näitajaid. Kokku väntas Linna rattal 18 minutit, mis oli arsti sõnul väga hea tulemus –üüsiline vorm on Linnal seega hea.

Juhtmed ja kotikeses salvestusmasin pandi Linna külge aga ka järgmisel päeval, kui ta Intsikurmu festivalil bändiga esines. "See kotike hüppas kogu aeg ettepoole ja siis mul oli kogu aeg väike paunake ees. Ma üritasin sättida seda ja ma mõtlesin selle peale, et peaasi, et need lahti ei tule vms," ütles Linna.

Järgmisel päeval sai Linna arsti käest ka tulemused teada – esinemise ajal lõi ta süda keskmiselt 151 lööki minutis, kuid löökide arv kerkis vahepeal isegi 188-ni. Koormustesti tehes tegi ta süda aga kuni 169 lööki minutis.

"Ma arvasin, et see on natuke intensiivsem, kui koormuse test, aga ma poleks arvanud, et nii palju. See hetke emotsioon tõepoolest ei lase võib olla nii palju sellele keskenduda, et mida süda samal ajal teeb," tõdes Linna ja lisas, et kohati oli laval olles küll tunne, et kaua enam ei jaksa. Õnneks sai aga vahepeal kükitada või lühikesi joogipause teha.

"Üks tagamõtetest, miks ma hakkasin tegelema enda füüsilise konditsiooni parandamisega, oligi see, et näiteks eelmise aasta lõpu poole mõned kontserdid olidki sellied, kus ma tundsin, et see on liiga palju minu jaoks ja isegi hirmus hakkas kohati," lisas ta.

Edaspidi kavatseb Linna sama trennirütmi hoida, oma toitumist jälgida ning positiivse ja rõõmsana püsida.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Allikas: "Ringvaade suvel"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: