Jupiter soovitab psühholoogilist õuduspõnevikku "Deliirium"

Deliirium
Deliirium

"Deliirium" on 2018. aastal valminud õudusfilm, mille produtseerimisel ulatas abikäe Leonardo DiCaprio.

Peaosas mängib teleseriaalis "Kuumad 70ndad" kuulsaks saanud Topher Grace. Filmi lavastas Dennis Iliadis, kelle varasemate tööde hulka kuuluvad "Viimane maja vasakul", "Hardcore" jt.

Keskseks tegelaseks on Tom (Topher Grace), kes on äsja vabanenud vaimuhaiglast, kus ta on viimased 20 aastat veetnud. Kui Tomi vanemad ootamatult surevad, pärib ta nende suursuguse mõisamaja ning tõestamaks, et saab eluga hakkama, peab ta järgmised 30 päeva ihuüksi mõisas veetma. Peatselt leiavad aset häirivad vahejuhtumid ning Tom peab võitlema iseendaga, püüdes aru saada, mis on reaalsus ja mis mitte.

"Topher Grace on üks nendest näitlejatest, kes jääb enda stereotüüpse ebakindla ja kohmaka teismelise rolli varju ilmselt igaveseks. Selles filmis palutakse temalt aga tunduvalt rohkem ning tal tuleb kanda filmis praktiliselt ainsat rolli," rääkis Jupiteri toimetaja Richard-Erik Järvi. "Vaatamata tüüprolli varjule toob Grace meieni täiesti usutava ja empatiseeriva tegelase. Raske on mitte tuua paralleele samalaadse põnevikuga "Paranoia", kus Shia LaBeouf kandis lõviosa filmist oma õlul. Tema kõrval olid aga toetamas Hollywoodis igati tuntud nimed. "Deliirium", olles voogedastusteenuse film, ei saanud suuri kulutusi lubada ning kõrvalosades on vähemtuntud näitlejad. Vaatamata sellele on igaüks neist suurepärane lisandus ning hingavad filmile rohkem elu sisse, kui algselt oleks osanud oodata. Erilist tähelepanu peab andma Callan Mulveyle, kelle verdtarretav tegelaskuju on kui rusikas silmaauku," iseloomustas Järvi.

"Olles klišeederohke ja etteaimatav, on "Deliiriumis" midagi, mis paelub ja hoiab sind ekraani ette naelutatult," lisas Järvi. "Film, mis oma algses ülesehituses viitab keerdudele ja pööretele, võtab teises pooles ootamatult tuure üles ning toob meieni igati kompetentse õuduspõneviku."

Filmi saad vaadata SIIT!

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: