Ewert and The Two Dragons on välismaal tuuritades bussiga mitmeid autosid ramminud

Foto: Brent Pere /ERR

R2 saates "Bändilaager" oli sel korral külas Ewert and The Two Dragons, mille liikmed saates bändi seniseid tegevusi meenutasid.

Toona kolmeliikmeline bänd alustas oma tegevusega 2009. aastal ja nime panekuga läks neil kiireks. "Meil oli muusika juba salvestatud ja miksitud ja siis oli tarvis midagi sinna kaane peale kirjutada. Igasuguseid nimesid mõtlesime, aga ausalt öeldes, kui nüüd tagasi vaadata, siis väga ma ei mõista, kuidas see valik kõige paremaks osutus," rääkis bändi liige Ewert Sundja.

Esimene album anti välja üsna kiirelt ja peagi saatis bändi ka Lätis suur edu. Nende teist Eestis toimunud kontserti käis kuulamas Läti raadiohääl Toms Grevins, kes nende tegevust kohalikus meedias kajastas. Kajastusest inspireerituna kutsuti draakoneid ka Lätti esinema ja sellest sai bändi jaoks vaimne läbimurdehetk, mis andis ka edaspidiseks karjääriks positiivse laengu.

Lätti sõideti esinema suure hurraaga, kuid kohale jõudes tabas muusikuid kerge pettumus. "Kui me jõudsime I Love You baari kohale ja laadisime kõik oma asjad ühte paekivist keldrisse ära, mõtlesime, et noh, kus siis see lava on. Siis me saime aru, et see on see koht, kus me oma asju hoiame – see oligi kõik, see oligi lava. Aga see pettumus lahtus ka üsna kiiresti, kui see väike ruum tuli puupüsti inimesi täis, kelle kohta meile räägiti, et nad olid ka Läti influencerid, ja ka akna taga oli kõik täis ja õuest inimesed vaatasid," meenutas bändi liige Erki Pärnoja.

Lisaks Lätile on bänd esinenud ka mitmetes teistes riikides ja välismaal antakse kontserte vaat et rohkemgi kui Eestis. Mingil aastal oli neil 12 kuu jooksul umbes 115 esinemist ja neist 100 välismaal. Esinetud on näiteks USA-s, Ungaris ja Prantsusmaal. Tulevikus loodavad nad jõuda ka Aasiasse.

Kuigi välismaal tuuritamine on tore, on see endaga toonud ka mitmeid sekeldusi ja autoavariisid. Näiteks rammisid nad Sloveenias oma tuuribussiga piiriputkat. Islandil sõideti end aga parklasse kinni, sest buss oli suurem kui sissesõiduava. Berliini kesklinnas kadusid bussil aga mäe peal olles pidurid ära ja sõiduvahend hakkas vastassuunas tagurpidi mäest alla veerema. "Muud peatumisviisi ei olnudki kui autodesse. Viis autot said ära märgistatud ja üks roller ka," meenutasid bändiliikmed üheskoos. Sündmuskohale saabusid ka politsei ja päästeamet. Õhtuks sai bänd aga uue bussi ja kontsert sai õigeaegselt toimuda.

Talvel oli aga bussis elamine veelgi keerulisem, sest seal ööbides hakkas tihtipeale külm. "Öösiti kõik külmetasid ja hakkasid haigeks jääma bussis ja me ütlesime [autojuhile], et pane seda sooja nüüd peale. Ta sai selle sooja peale, aga see soe läks ainult kõige kuumema peale ja ta ei suutnud mingit vahevarianti leiutada. Siis meil oli kuskil Münchenis – kus meil oli vaba päev, aga elasime ikkagi bussis – veits mingid rannapäevad seal," meenutas Pärnoja ja lisas, et nad istusid keset talve bussis, ujumispüksid jalas.

Pikalt tuuritades võis aeg-ajalt ka segi minna, mis päev parasjagu on või kus üldse esinetakse.

Kuigi muusikat tehes puutuvad bändiliikmed omavahel väga palju kokku, siis iganädalast niisama kokkusaamist nad vajalikuks ei pea. "Tänu nendele väga paljudele koosveedetud tundidele ja kokku ilmselt isegi aastatele on see vundament piisavalt tugev ja iganädalast kokkusaamist ei pea kindlustama. Kui saame kokku, siis jätkame samast kohast ja ei ole mingit suurt võõrastamist ja uuesti tundma õppimist tarvis," tõdes Sundja.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Allikas: Bändilaager

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: