USA-s võetakse Eurovisioonist šnitti ja korraldatakse osariikidevaheline lauluvõistlus

Eurovisioon 2018. aastal
Eurovisioon 2018. aastal Autor/allikas: Scanpix/AP

Järgmisel aastal toimub USA-s Eurovisioonist inspireeritud lauluvõistlus "The American Song Contest", kus omavahel võistlevad USA osariigid.

Lauluvõistlus on oma ülesehituselt Eurovisiooniga sarnane – iga osariigi esindaja(te) esituses kõlab üks originaallugu, mis võistluse tarbeks loodud on, kirjutab Variety.

Nagu Eurovisioonilgi võib laval viibida kuni kuus inimest ning esmalt võisteldakse kahes poolfinaalis, millest edasipääsejad suures finaalis võistlustulle astuvad.

Võistlust saab jälgida televisiooni otseülekande vahendusel.

"The American Song Contesti" üks eestvedajaid on Christer Björkman, kes 1992. aastal Eurovisioonil Rootsit esindas. "Nüüd on mul privileeg kasutada kõike, mida ma lauluvõistluse formaadi kohta tean, ning seda enda nägemise järgi ümber teha ja tuua publikuni, kellel lauluvõistlusega varasemat sidet ei ole," rääkis Björkman.

USA lauluvõistluse produtsent Ben Silverman ütles, et praegusel ajal on sellise sündmuse korraldamine eriti oluline, sest USA-s on mitmeid probleeme, mis ühiskonda lõhestavad. Lauluvõistlus annab aga võimaluse need probleemid unustada ja ühiselt kultuuri nautida.

USA lauluvõistluse jaoks pandi kokku ka promovideo, kus näeb Eurovisioonist mitmeid kaadreid:

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: