Vahur Kersna sai päranduseks Urmas Oti kirjad Laine Heinale

ETV Kõige kõigemad. Vahur Kersna
ETV Kõige kõigemad. Vahur Kersna Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Hiljuti lahkus siitilmast Urmas Oti sõbranna ja Oti keskkoolist väljaviskamise järel ta naha päästnud Otepää kooliõpetaja Laine Hein, kelle üks viimaseid soove oli, et tema riiulitel olevad Urmas Oti kirjad antaks üle Vahur Kersnale.

Möödunud nädalal Heina sõbrad selle soovi ka täitsid ja kirjad jõudsid Kersnani, kes ütles Kroonikale, et tegemist on suure auga ja ju ta kuidagi selle usalduse ära teenis.

Kirjade sisu Kersna avada ei tahtnud: "Seal on isiklikud teemad. Ma ei arva, et iga tont peaks nende kirjade sisu teadma."

Küll aga jagas Kersna ajakirjaga ühte 1974. aastast pärit kirja, kus Ott palus Heinalt, et ta tema kohta sõjakomissariaadile võimalikult roosades toonides kirja kirjutaks, sest äkki ei saadeta teda siis Siberisse või raskele tööle ehituspataljoni.

Kersnalt küsiti ka, kas ta kaaluks kirjade oksjonile panemist, sest tõenäoliselt saaks nende eest Venemaal palju raha, kuid Kersna ütles, et seda tal kindlasti plaanis ei ole: "Nende kirjade koht on Eestis, kõige loogilisemalt ETV muuseumis. Kui mõni teadlane – miks mitte ka Venemaalt – vormistab ühel päeval Urmasest doktoritööd, saab see olema talle tänuväärt materjal."

Toimetaja: Victoria Maripuu

Allikas: Kroonika

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: