Jupiter soovitab tõsielul põhinevat draamasarja "Salisbury mürgitamised"

Salisbury mürgitamised e1
Salisbury mürgitamised e1

ERR-i veebikanal Jupiter soovitab vaadata tõsielul põhinevat briti draamasarja "Salisbury mürgitamised".

2018. aasta märtsis olid kogu maailma pilgud Inglismaal asuval väikelinnal Salisbury, kus püüti mürgitada endist vene salaagenti Sergei Skripali ja tema tütart. Värske põnevussari põhineb asjaosaliste antud intervjuudel ja tunnistustel.

"Kindlasti mäletavad kõik paari aasta tagust vene salaagendi mürgitamisega seotud pommuudist. Meediakajastust leidsid toona peamiselt mürgi päritolu, vene-briti diplomaatiline sõda ning kahe FSB agendi halenaljakad selgitused oma Salisbury reisi kohta. See kõik on ka selles sarjas taustal olemas, kuid kesksele kohale on tõstetud Salisbury elanikud, kes peavad võitlust oma elu, ohutuse ja keskkonna eest," rääkis Jupiteri toimetaja Raul Lobanov.

"Peategelasteks on kohalikud kriisi haldavad inimesed ja mürgitamise süütud ohvrid – meie mõistes terviseameti juht, mürgiga kokkupuutunud politseinik ja tema pere ning mürgipudeli leidnud paar," lisas Lobanov.

Sari taastab asjaosaliste intervjuude ja antud tunnistuste põhjal põneva ning närvesööva sündmustiku ning näitab, kuidas kogu rahvusvahelise keeristormi taustal pannakse proovile kohalike pingetaluvus, sotsiaalsed ja perekondlikud suhted. Paljude inimeste elu ei ole pärast mürgitamiskriisi enam kunagi endine.

Sarja lõpus näidatakse ka tegelaste prototüübiks olevaid Salisbury elanikke ning vaataja saab teada, kuidas nende elu on kulgenud pärast saatuslikku 2018. aasta kevadet.

Vaata sarja Jupiteris.

Sarja treilerit saab näha siit:

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: