Alpakafarmi eksootilised loomad meelitavad päevas sadu külastajaid ligi

Pärnust paarikümne kilomeetri kaugusel asub Eesti suurim alpakafarm. Lisaks alpakadele leiab sealt aga teisigi loomi – farmi aladel lustivad ka näiteks laamad, kängurud ja kitsed.

"Käsitöölisena ma olin kudunud alpakavillast ja tundnud kui pehme ja soe see vill on – armusin sellesse koheselt. Tookord oli see lihtsalt teadmiseks alpaka olemasolust, aga hiljem, kui mu mees otsis Eestisse selle talukoha, siis tuli mõte, et miks mitte tuua endale alpakad," rääkis alpakafarmi perenaine Kaja Varmison saates "Ringvaade suvel".

Praeguseks on farmis 60 alpakat, kellest osa on Eestis sündinud, osa aga Inglismaalt toodud. "Neil on kõigil oma iseloom, oma silmavaade, karvakasv – nad on kõik täiesti eristatavad," ütles Varmison.

Lisaks alpakadele leiab farmist ka koroonakarantiini lõppedes saabunud kaks kängurut. Karjamaal liigub ka terve kari poliitikuid – nende seas on näiteks kitsed nimedega Donald Trump, Barack Obama, Angela Merkel, Kersti Kaljulaid ja Vladimir Putin.

Loomi on vaatamas käinud inimesi üle kogu maailma. "Meil käib sadu inimesi iga päev. Üllatuslikult on meie siseturism kasvanud väga jõudsalt," tõdes Varmison.

Külastajatel hoiab silma peal valvekoer Eila. Näiteks valvab ta, et lapsed liialt jooksma ja karjuma ei hakkaks, sest see ei mõju loomadele hästi. "Ta jookseb järele ja võib naksata, kui laps seisma ei jää," ütles Varmison.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: