388 km matkanud Elina Nechayeva: algul tahtsin, et möödasõitev auto mu peale võtaks ja koju viiks

Laulja Elina Nechayeva võttis koos mitmete matkajatega ette rännaku Eesti ühest otsast teise. 13 päevaga läbisid matkajad 388 kilomeetrit.

Läbi Eesti matkamise idee tekkis projekti eestvedajal hobimatkaja Lemol juba ammu, kuid senini oli ta leidnud mitmeid vabandusi, miks retke edasi lükata. Nüüd, koroonaajal istus ta aga sõbraga maha ja rännak otsustati ära teha.

Kampa kutsuti ka Nechayeva, kes tõdes, et tema varasem kokkupuude matkamise ja telkimisega oli minimaalne. Väljakutse otsustas ta aga siiski vastu võtta, sest peab ennast seiklushimuliseks inimeseks ja tahtis uusi kogemusi saada.

"Esimesed paar päeva, kui auto sõitis mööda, siis alati oli mul sees tunne, et läheks tee peale ja ütleks, et palun võtke mind kaasa, viige mind koju sooja voodisse ja duši alla. Aga siis ma kõndisin ja töötasin iseendaga ja leidsin, et kõige paremini töötab see, kui sa oled siin ja praegu ja naudid seda olukorda ja siis läks nii suure mõnuga edasi kõik," rääkis Nechayeva saates "Ringvaade suvel".

Ta lisas, et arvas alguses, et sääsed ja parmud võivad teekonnal tüütuks osutuda, kuid tegelikult oli hoopis raskem loobuda metsa all kasvavatest marjadest. "Kõige suurem raskus oli see, et meil oli kindel plaan, meil oli kindel tempo ja ümberringi oli nii palju marju ja ma ei saanud seisma jääda ja neid korjata ja süüa! Ma pidin kõigiga hüvasti jätma ja edasi kõndima," rääkis Nechayeva.

Pikal teekonnal tekkisid jalgadele ka villid ja ühel päeval ütles ka Nechayeva põlv üles. "Jalg enam ei töötanudki ja pool sellest ajast ma lihtsalt vedasin jalga kaasa. Aga ma ei andnud alla, ma kõndisin ikka kõik läbi. Läbi valu ja ka pisarate, mingi hetk oli ikka nii valus, et pisarad voolasid," nentis ta.

Oma teekonnal kohtasid matkalised ka endi sõnul Eestis seninägemata looma. "Meil on kaamera peal, kuidas me selle looma eest põgenesime," ütles Lemo.

Looma eest põgenemist ja muud, mis matkal juhtus, näeb oktoobris ETV2-s.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Allikas: "Ringvaade suvel"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: