Jupiter soovitab draamafilmi "Naine ja mees"

Naine ja mees
Naine ja mees

ERR-i veebikanal Jupiter soovitab seekord vaadata Itaalia draamafilmi "Naine ja mees".

"Naine ja mees" on vürtsitatud küpse huumori, romantika ja vähesel määral ka ulmega. 2017 aastal vändatud film räägib ambitsioonikast saatejuhist Sofiast ning hiilgavast neurokirurgist Andreast, kelle abielu on kestnud kümme aastat. Aeg on teinud oma too ning kunagi armastav paar on ära unustanud, mis neid ühendas. Kui ühel õhtul on Andreal eksperimendiga abi vaja, avastavad nad, et nende kehad on vahetusse läinud.

Kehad vahetusse lugusid on varemgi nähtud ning "Naine ja mees" ei murra siin originaalsusega barjääre, kuid pakendab selle intrigeerivalt ümber ning toob vaatajateni sügavama loo, kui algselt tundub. Olles nüüd sunnitud elama oma abikaasa igapäevaelu, hakkavad Andrea ja Sofia mõistma, et on võtnud teineteist iseenesest mõistetavalt. Nad leiavad uusi külgi iseendas ning taasavastavad kaotatud sädeme.

Peaosades mängivad Kasia Smutniak ja Pierfrancesco Favino toovad vaatajateni inimliku kooselu pahuküljed. Kui üks hetk kehad vahetusse lähevad, plahvatavad mõlemad näitlejad ning film saab uued värvid. Erilist tähelepanu tuleb anda Kasia Smutniakile, kes üle mängimata suudab mehise pereisa kehakeele ning maneeri üle võtta. Kõrvale ei saa jätta ka Pierfrancescot, kelle pisut humoorikam lähenemine rollile annab värskendava kerguse. Mõlemad näitlejad säravad enim, kui nad on ekraanil koos ning nende kahe keemia on käegakatsutav.

"Raske on tõmmata filmile piiri, kus algab draama ja lõppeb komöödia, sest kumbki ei võta üle, et seda saaks žanriliselt ühte lahterdada. Kui peaksin valima kõige meelt lahutavama filmikogemuse Jupiterist, siis julgen öelda, et selleks on "Naine ja mees"," ütles Jupiteri sisu toimetaja Richard-Erik Järvi. "Elame maailmas, kus empaatia on kaduv omadus ning pealtnäha kerglane ning meelt lahutav film aitab seda tunnet endas taas leida."

Vaata filmi siit.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: