"Apteeker Melchiori" filmivõtted jätkuvad Virumaal

Ajaloolise kriminaalpõneviku "Apteeker Melchior" filmivõtted jätkuvad sel nädalal Virumaal, kus on keskaegse Tallinna lavastamiseks väga häid kohti.

Kuna Tallinna ilusas vanalinnas pole 15. sajandi autentset arhitektuuri lihtne leida, siis muudeti keskaegse Toompea hooviks Narva linnuse põhjaõu, kus keskaja olustiku lavastamiseks ei pea kasutama arvutigraafikat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lisaks Tallinnale ja Virumaale toimuvad Apteeker Melchiori filmivõtted veel Saaremaal ja Lätis.

150 000 euroga toetab filmi tootmist Viru Filmifond.

"See aasta on olnud erakordne meie jaoks. Sellel suvel on kaks suuremat projekti jõudnud Ida-Virumaale. Toilas lõpetas paar nädalat tagasi Ilmar Raagi meeskond "Erik Kivisüdamega" oma võtted ja nüüd siis "Apteeker Melchior" Narvas ja Purtse linnuses. Sellist filmisuve meie maakonnas, ma arvan, varem pole olnud," rääkis Viru Filmifondi koordinaator Piia Tamm.

"Filmitegijad peaksid olema pimedad, et mitte siin filmida, eriti veel, kui meil on selline toetus taga. See loob, eriti väikeste filmide puhul, väga palju võimalusi juurde. Eriti veel, kui kohalik kogukond on nii valmis toetama ja on kogu aeg meiega ja avatud ustega. Miks mitte, et varsti tulevad ka välistegijad ja nii see hakkab pihta," rääkis produtsent Tanel Tatter.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: