ERKI Moeshow toob tänavu publikuni uudse moelavastuse

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
ERKI Moeshow 2019 Autor/allikas: Arnaud Lafeuillade

ERKI Moeshow ei toimu tänavu tavapärasel viisil, vaid noorte moelooming jõuab publikuni uudse moelavastuse ehk showcase'i vormis.

Iga sõu toimub eraldi laval, kus on iseseisev muusika, keskkond ja modellide liikumine. Seega on pealtvaatajatel võimalik kuueteistkümne noore disaineri kollektsioonide esitlustest osa saada eraldi keskkondades.

ERKI Moeshow peakorraldaja Karin Kiigemägi sõnas, et traditsioonilise moeetenduse lavastamine Covid-19 tingimustes poleks võimalik, mistõttu tuli sõu ülesehituse osas muudatusi teha.

"Kevadel olnud kriisiperiood õpetas olema paindlik ja leidlik. Kui augusti lõpul peaks haigestumiste arv suurenema, siis meil on nüüd lihtsamalt võimalik reguleerida pealtvaatajate gruppide suurusi selliselt, et see ei ohustaks lavastuse toimumist," ütles Kiigemägi. 

Tema sõnul oleks kõige lihtsam lahendus olnud moevaatemängu veebiplatvormile viimine, kuid meeskond otsustas aja kulgu enda jaoks positiivses võtmes ära kasutada ja uue lahendusega lagedale tulla.

"Kuna viiruse oht on meie ümber endiselt kõrge, siis oleme põhjalikult läbi mõelnud võimalused, kui peaksime ehk pealtvaatajate osalemist piirama või looma 2+2  reegli. Praegune lavastuse ülesehitus annab meile võimaluse igas olukorras moeetendus läbi viia ja selliselt, et pealtvaataja saaks vahetult osa noorte disainerite põnevast loomingust," rääkis Kiigemägi.

ERKI Moeshow toimub 29. augustil Tallinnas Põhjala tehase ruumides.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: