Galerii: Autovabaduse puiestee sai meeleoluka lõpu

Pühapäeval, 2. augustil panid tartlased punkt Autovabaduse puiesteele, mis meelitas kuu aja jooksul Tartu südalinna kõiki huvilisi autovabalt aega veetma.

Ala avati 3. juulil ning see pakkus kuu aja jooksul eriilmelisi vaba aja veetmise võimalusi nii tartlastele kui ka linna külalistele.

"Autovabaduse puiestee sidus tõepoolest edukalt Emajõe ja südalinna, tõi linlased alale regulaarselt aega veetma ning tekitas märkimisväärset huvi ka turistides. Korraldajate rõõmuks õnnestus ka plaan tuua alale kokku erinevad põlvkonnad," lausus kultuuriosakonna juhataja Marleen Viidul.

Lisaks kultuuri- ja haridusprogrammidele ning kultuurisündmustele sai Autovabaduse puiesteel pidada piknikut või koosolekut, pikutada võrkkiiges, sulistada basseinivees, vaadata välikino, tantsida või sportida, teha kaugtööd või lihtsalt puhata ja sõpradega kokku saada. Autovabaduse puiestee viimastel päevadel sai aga meistrite käe all õppida pitsategemist või nutiballetti, õhtuti mängisid muusikat DJ-d.

Ala eesmärk oli ühendada vanalinn ja jõeäärne ala üheks terviklikuks linnaruumiks ning pakkuda võimalust turvaliselt vaba aega veeta. Autovabaduse puiesteel oli tegevus ja toitlustus korraldatud nii, et külastajad said viibida hajutatult, alal oli kolm kätepesu kohta ning suuri kogunemisi aitasid alal vältida turvatöötajad. 

Vabaduse puiestee avatakse autoliikluseks taas alates 6. augustist.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: