Üle 700 Briti muusikatööstuse esindaja kirjutasid alla rassismivastasele avalikule kirjale

Mabel
Mabel Autor/allikas: AFP / Scanpix

Üle 700 Briti muusikatööstuse esindaja, kelle hulka kuulub nii mänedžere, produtsente kui ka muusikuid, kirjutasid alla avalikule kirjale, mis ärgitab inimesi ühiselt rassismi põrmustama.

Avalikule kirjale on teiste seas alla kirjutanud Mabel, James Blunt, Nile Rodgers, Lewis Capaldi, Rita Ora, Jess Glynne, MNEK, Clean Bandit ja Biffy Clyro.

Kogu avalik kiri:

Muusikatööstuse esindajatena avaldame oma pühendumust, armastust, ühtsust ja sõprust, mitte viha ja erisust. See on praegu ja peab olema ka tulevikus meie põhiline eesmärk.

Viimastel kuudel on näha, kuidas rassistid, antisemiidiid, islamofoobid, ksenofoobid, homofoobid ja transfoobid tahavad, et meelsus muutuks. On see siis süsteemne rassism; rassiline ebavõrdus, mida kinnitab jätkuv politseivägivald Ameerikas või juutide tagakiusamine veebis, tagajärg on alati sama: kahtlused, viha ja lahknemine. Üksteist rünnates näitame end halvimast küljest.

Eri tausta ja uskumustega vähemused on alati kannatanud. Meil kõigil on kolletiivseid mälestusi kannastustest alates orjusest kuni holokaustini. Rassismi põhjus on alati sama: võhiklikkus, harimatus ja patuoina otsimine. Briti muusikatööstuse esindajatena soovime võimendada oma hääli, et võtta vastutus ja seista ühiselt solidaarsuse eest. Vaikimine pole enam võimalik.

Muusikat armastatakse kogu maailmas sõltumata sellest, milline on inimese rass, religioon, seksuaalsus või sugu. Muusika pakub rõõmu ja lootust ning ühendab meid kõiki. Läbi muusika, hariduse ja empaatia jõuame ühtsuseni. Me seisame koos selle eest, et harida ja põrmustada rassism praegu ning ka järgmiste generatsioonide jaoks. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: