Alari Kivisaar nõuab tema vastase petitsiooni algatajalt 75 000 eurot kahjuraha

Alari Kivisaar.
Alari Kivisaar. Autor/allikas: Kaader videopöördumisest

SkyPlusi saatejuht Alari Kivisaar kaebas kohtusse tema vallandamist sooviva petitsiooni algataja Katrina Raiendi. Raiend teatas sotsiaalmeedias, et Kivisaar nõuab talt kahjutasuna 75 000 eurot.

"Kunstniku ja üliõpilasena on sellises summas kahjunõue minu jaoks tõeline šokk. Erinevalt avalikkusele jäetud muljest ei ole Kivisaar soovinud leida olukorrale muusugust lahendust, sh vabandust," kirjutas Raiend Twitteris.

Kivisaar väitis kolmapäeval tehtud videopöördumises, et ta andis asjaosalistele võimaluse mingilgi moel oma tekitatud kahju heastada ja kohtuteed vältida, ent vabandada ei tahtnud keegi ja seetõttu jõuab asi kohtusse.

"Ma olen abi saamiseks pöördunud Eesti inimõiguste keskuse ning advokaadibüroo Liverte vandeadvokaadi Meris Vellingu poole, kes on mind meie põhiseaduslike väärtuste kaitsel valmis igati toetama ja vajadusel kaitsma mind ka kohtus," kirjutas Raiend.

Kivisaar heitis petitsiooni algatajale ette, et tegemist on laimukampaaniaga ja tema sõnad on kontekstist välja rebitud. Raiend ütles aga, et igal allkirja andjal oli võimalus raadiosaadet kuulates ise veenduda, kas petitsioonis kirjutatu vastab tõele ja seejärel ise kuuldu põhjal järeldusi teha.

"Kõigil meil on õigus sõna- ja väljendusvabadusele, teha petitsioone ja avaldada arvamust inimõiguste kaitseks. Samas ei anna see õigust avalikus meedias teha rassistlike või šovinistlikke kommentaare ja petitsioonis esitatud väljaütlemised ei ole paraku mingil viisil kooskõlas meie põhiseaduslike väärtustega," kirjutas Raiend.

Petitsiooni koostaski ta enda sõnul selleks, et kaitsta kõigi põhiõiguslikke väärtusi ning mitte normaliseerida laimu ja vähemusi alavääristavaid ütlusi.

"Minu eesmärk petitsiooni tehes oli hoida ära olukord, kus avaliku elu tegelastel on õigus öelda inimõigusi riivavaid kommentaare ning nende ütluste eest mitte vastutust võtta," kirjutas Raiend.

Ta lisas, et arvestades olukorda, mis Kivisaare väljaütlemiste ajal maailmas valitses, ei olnud vaikimine tema jaoks variant.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: