Video: vaata, milline hakkab olema Tallinna loomaaia Tiigriorg

Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran tutvustas neljapäeva õhtul "Ringvaates" esmakordselt, milline hakkab olema kavandatav Tiigriorg.

"Kui me räägime Tiigriorust, siis me räägime tiigri kodust, kus tal on ka teised, kes seal elavad. See on tiigri maailm ehk Kaug-Ida. Ja kindlasti ei ole seal ainult tiiger, seal on ka teised loomad, kes ka Kaug-Idas elavad ja keda me vaatasime, et saame siia tuua," selgitas Maran.

"Aga see on tõesti lahendatud nii, et see oleks midagi taolist, mis oleks mitte ainult huvitav Eestis, aga ka praktiliselt terves regioonis, et sellist teist kohta ei ole Euroopas," lisas ta.

Maran loodab, et Tiigriorg saab valmis aastal 2022. Kui palju see maksma läheb, Maran praegu täpselt öelda ei oska. Küll aga tunnistas ta, et kui varem arvas, et Tiigrioru ehitamine võiks minna maksma paar miljonit eurot, siis tegelikult tuleb see summa suurem.

Kui Tiigriorg valmis saab, siis saab Tallinna loomaaeda tagasi ka amuuri tiiger Pootsman, kes praegu on Ohustatud Liikide Euroopa Paljundusprogrammi raames elama saadetud Itaalia Parco Natura Viva loomaaeda.

Järgmine ootel projekt on Marani sõnul troopiline vihmamets.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: