Alari Kivisaar pöördus väidetavate laimajate vastu kohtusse

Alari Kivisaar.
Alari Kivisaar. Autor/allikas: Kaader videopöördumisest

SkyPlusi saatejuht Alari Kivisaar andis sotsiaalmeedias teada, et kaebas kohtusse inimese, kes algatas tema suhtes väidetavalt üleriigilise laimukampaania.

"Mõni aeg tagasi algatasid mingid inimesed minu vastu massiivse kustutamiskampaania. Oma alatu tulemuseni jõudmiseks kasutati labaseid valesid, laimu ja libauudiseid, millede sisuks olid kontekstist väljarebitud sõnad, mida siis omakorda vürtsitati endale sobivate maitseainetega. Jäi mulje, et inimesed läksid oma valedesse nii sügavale sisse, et jäid neid ise ka uskuma," teatas Kivisaar videopöördumises.

Ta lisas, et oma esimese, 10. juunil tehtud videopöördumise järel andis ta asjaosalistele võimaluse mingilgi moel oma tekitatud kahju heastada ja kohtuteed vältida.

"Ja teate mis? Mitte keegi neist ei vaevunud isegi vabandama. Kuu aega ootasin, aga kahjuks nüüd on aeg läbi. See neiu, kes minuvastase üleriigilise laimukampaania algatas ja seda hoogsalt vedas, saab esimesena kohtuhagi. Ja mitmed teisedki kodanikud leiavad õige pea oma postkastist kirja," sõnas Kivisaar.

Juhtum puudutab SkyPlus hommikuprogrammi, kus saatejuhid Alari Kivisaar, Kristjan Hirmo ja Maris Järva rääkisid USA-s toimuvatest massirahutustest, mis algasid pärast seda, kui politseinik tappis vahistamise käigus mustanahalise George Floydi.

Kivisaare väljaütlemised hakkasid pärast seda esmalt Twitteris levima ja need korjas üles #BLM ehk Black Lives Matter eestikeelne kogukond, kus nõuti saatejuhi vallandamist.

Kivisaar on varem öelnud, et tema üksikud laused rebiti kontekstist välja ning tegelikult mõistis ta politseiniku jõleda teo väga üheselt hukka.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: