Videomängus Minecraft saab nüüdsest kanda ka Eesti kaitseväe vormi

Videomängus Minecraft saab nüüdsest kanda ka Eesti kaitseväe vormi
Videomängus Minecraft saab nüüdsest kanda ka Eesti kaitseväe vormi Autor/allikas: mil.ee

Küberväejuhatuse ajateenija Villem Aas kujundas praktilise harjutuse käigus Minecrafti mängu Eesti kaitseväe ja kaitseliidu teenistusvormide kollektsiooni, mida kõik huvilised saavad tasuta alla laadida ja kasutada.

"Tore on mõelda, et sain oma kätega luua midagi huvitavat noorte jaoks, täiendades samal ajal oma oskusi modelleerimisprogrammis Blender," ütles kostüümid kujundanud küberväejuhatuse strateegilise kommunikatsiooni keskuse ajateenija reamees Villem Aas.

Ajateenija kujundatud Minecrafti skinnide ehk kostüümide hulgas on valida maaväelaste suvise, talvise ja välisoperatsioonidel kasutatavate laiguliste vormide vahel. Kanda saab reamehe, kaprali ja nooremseersandi auastet. Valikus on ka ajateenijate spordiriietuse komplektid. Peale selle saab selga panna mereväe pidulikku või laevavormi ning kanda vanemmadruse auastet. Lisaks kaitseväes kasutuses olevatele vormidele saab selga panna ka Kaitseliidu noorkotkaste või kodutütarde riietuse.

Minecraft on üks maailma populaarsemaid videomänge, mida mängib kokku üle 125 miljoni inimese. Eestlastest Minecrafti mängijate kogukond on hinnanguliselt suurusjärgus kuni 10 000 inimest.

Kostüümid saab alla laadida siit

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: