Emajõe suvekontserdid pakuvad muusikat folgist jazz'ini

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Teist korda toimuval Emajõe kontserdisuvel tutvuda Emajõe-äärsete kohtadega. Autor/allikas: Eva Maria Tartu

Teist korda toimuval Emajõe kontserdisuvel saab kuulata muusikat folgist jazz'ini ja tutvuda Emajõe-äärsete kohtadega.

"Kontserdisarja jooksul on võimalus avastada uusi ja üllatavaid paiku Supilinna allee lõpus olevast rannast kuni Sõpruse silla aluseni. Just viimane kontserdipaik oli eelmisel aastal tõeliseks hitiks, kus nii mõnigi tartlane viibis esimest korda," sõnas kontserdisarja korraldaja, Kaari Soosalu Tiigi seltsimajast.

Emajõe suvekontsertide programmi alustab 5. augustil kell 21 TÜ Delta keskuse terrassil duo Puuluup. Duo koosseisu kuuluvad Marko Veisson ja Ramo Teder, kes mängivad hiiukannelt ning lubavad ka laulda. Kontserdile eelneb kell 20 vestlusring "Rikas linn, vaene linn".
 
12. augustil kell 21 astub Supilinna allee lõpus olevas Tartu Emajõe rannas üles ansambel Angus. Lõuna-Eestist pärit muusikud lubavad kuulajatele tantsupidu reggae- ja ska-rütmide saatel. Kontserdile eelneb kell 20.00 Priit Kuuse loeng seiklemisest ja reisimisest.
 
19. augustil kell 21 astub lavale Jannseni ja Koidula mälestusväljakul ansambel Nikns Suns, mis loob sümbioosi pärimusmuusikast ja rokist. Kontserdile eelneb kell 20.00 zooloog Aleksei Turovski loeng teemal "Mageveekogude loomad, vaimud ja jumalad Emajõe kastmes".
 
26. augustil kell 21 esineb Emajõe sõudebaasi sillal ja rannas koosseis Sõbrad Emajõel, kuhu kuuluvad Kristjan Üksküla, Priit Strandberg ning flötist Marion Strandberg. Kontserdile eelneb kell 20.00 vestlusring "Mine metsa! Linnas?!!"
 
2. septembril lõpetab suvekontserdid 2020 sarja Emajõe vasakpoolsel kaldal Sõpruse silla all Reigo Ahvena Trio. Kontserdile eelneb kell 20.00 Ööülikooli loeng. Kõneleja on seekord hüdrobioloog Kristjan Piirimäe.
 
Suvekontsertide sarja eesmärk on tuua muusikat Tartu suvisesse linnaruumi ning tutvustada kohti Emajõe ääres.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: