ETV-s alustab suvesari haiglaõdedeks pürgivatest meestest

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kaader sarjast "Uued õed".

Eesti Televisioonis alustab laupäeval uus Taani draamasari "Uued õed", mis avab aega 20. sajandi keskpaigas, kus esimest korda hakati haiglaõdedeks koolitama mehi.

1950. aastate alguses oli Taanis suur puudus meditsiiniõdedest ja nii otsustati esimest korda hakata haiglaõdedeks koolitama ka mehi. ETV-s alustav Taani sari "Uued õed" elustab selle ajaloolise peatüki koos toonaste meeleolude, haiglaolustiku ja inimestevaheliste suhetega. Keskne tegelane on endine sõdur Erik, kes pääseb viimasel hetkel kursustele õppima kõrvuti teiste noormeeste ja neidudega.

Draama ja huumoriga segatud sari jälgib Eriku ja tema kursusekaaslaste teekonda rangete nõudmistega haiglas, kokkupuuteid patsientide ja haiguslugudega, aga ka omavahelisi suhteid. Mitte kõik ei pidanud meeste koolitamist õdedeks toona üldse sobivaks ja noored peavad piike murdma jäikade põhimõtete, rangete reeglite ja eelarvamustega. Sarja tegijate sõnul on ajas tagasi rändamine pakkunud palju avastusi, sest normid ja arusaamised olid toona hoopis teistsugused.

Kuigi sündmused toimuvad murrangulisel ajal, pakub "Uued õed" suvesse sobivat kergust, sest sarja jagub ka tudengielule omaseid seiklusi, romantikat ja hilisõhtuseid salajasi koosviibimisi. 2018. aastal alustanud sarja on selle vaatajad Taanis soojalt vastu võetnud ja juba valminud kahele hooajale on tegijad lubanud järjena ka kolmandat ja neljandat hooaega.

"Uued õed" on ETV ekraanil laupäeviti kell 21.35.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: