Miljardid: bänd läks Toto pärast peaaegu laiali

Foto: Kaisa Potisepp /ERR

R2 saates "Bändilaager" oli sel korral külas ansambel Miljardid, mille liikmed saates bändi seniseid tegevusi meenutasid.

Nime Miljardid võtsid nad kasutusele 2015. aastal. "See on inspireeritud lugematutest tähtedest taevas ja rakkudes organismis," ütles bändi solist Marten Kuningas.

Bänd mängis koos aga varemgi ja 2014. aastal anti välja Kuninga sooloplaat "Praktiline mees". Samal aastal salvestati ka lugu "Tagurpidi vaal", mida Miljardite liikmed ka enda bändi läbilöögihetkeks peavad.

Oma lugudega on bänd esinenud peamiselt Eestis ja kontserte annavad nad pigem harva. Üheks nende lemmikesinemiskohaks on aga kujunenud Tartus asuv Genialistide klubi, kus mahub publikusse umbes 300 inimest.

"Ansambli seisukohast on see publikuenergia, mis sa sealt saad, äärmiselt oluline ja seda on raske sõnadesse panna, kui sa ei ole seal laval seisnud. Piltlikult öeldes toimib 300 inimest Genialistide klubis paremini kui 2000 inimest Saku suurhallis. Inimesed on nii lähedal ja see kontakt – kas sa tahad seda või mitte – on ikkagi vahetu," ütles basskitarrist Peedu Kass.

Paaril korral on aga Miljardid esinenud ka välismaal. Näiteks esinesid nad 2015. aastal Milanos ja siis leidis aset ka üks bändi suurimaid tülisid. "Mul tuleb meelde, kuidas me olime korteri rõdul ja bänd läks seepärast peaaegu lahku, sest tekkis kaks leeri – ühed, kes armastasid Totot ja teised, kes vihkasid. Kaarel ja Peedu olid täiega Toto fännid ja siis me Kristjaniga läksime rõdule suitsu tegema, et mis kuradi Toto," meenutas kitarrist Raul Ojamaa. Vaidlus on senini lahendamata – sellest lihtsalt enam ei räägita.

Üheskoos on esinetud ka Eesti Laulul, kus 2018. aastal esitati lugu "Pseudoprobleem". Praegu bändil konkursile naasta plaanis ei ole, sest bändiliikmete sõnul ei ole Miljardid selline bänd, kes spetsiaalselt Eesti Laulu jaoks lugu kirjutaks.

Samas ei välistanud nad Eesti Laulul osalemist täielikult – kui nad kunagi peaks konkursi jaoks sobiva loo tegema, siis on võimalik, et sellega sinna ka kandideerivad.

"Bändilaager" on Raadio 2 eetris reedeti kell 14.05.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: