Jupiter soovitab dokfilmi jumalikust Maria Callasest

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Jumalik Maria Callas

ERRi veebikanal Jupiter toob vaatajateni dokumentaalfilmi "Jumalik Maria Callas", mis räägib 20. sajandi mõjukaima ooperilaulja Maria Callase elust ja loomingust.

Maria Callasest kokku pandud dokumentaalfilm vastab erakordsele naisele nii vormilt kui ka sisult. Film seob Callase elu ja loomingu kokku üdini autentsel moel, baseerudes täielikult arhiivimaterjalil: kokku on kogutud nii etendused, teleintervjuud, koduvideod, perekonnapildid kui ka avaldamata memuaarid. 

Filmis näeme Callase lavatagust ja -pealset elu just sellisena nagu peategelane seda omal ajal koges. Režissöör Tom Volf veetis neli aastat tuhnides arhiivikogudes ning vesteldes Maria Callase lähimate sõprade ja koostööpartneritega, et koguda kokku vääriline materjal jutustamaks laulja lugu. Tükki raamib Callase antud intervjuu David Frostile, mis annab loole sisulise selgroo. "Jutustada tänasel päeval ajaloolise figuuri lugu läbi tema enda silmade ja tema enda sõnadega nõuab pühendumust ja on suur ettevõtmine. Volf on sellega täielikult hakkama saanud," ütles Jupiteri toimetaja Elisa Avik. 

Maria Callas on naine, kes uskus saatusesse. "Avades hinnatud ooperilaulja eluteed tema enda jutustuste kaudu, võib filmi vaadates üpris kiiresti jõuda arusaamale, kust see usk pärineb ja missugune surve tema elu saatis," ütles Avik. Dokumentaalfilmis kuuleme, kuidas andeka laulja elu kontrollisid nii tema ema, agendid kui ka abikaasa. "Callase kuulsuse juurde kuulub ka teadmine, et tegu on nõudliku primadonnaga. Filmis näeme Maria nägemust tema jaoks ülekohtusele sildile, mida ta aastakümneid kandis," lisas Avik.

Callase hääleulatus ja karismaatilisus laval teevad temast ühe kõigi aegade parima ooperilaulja. Sel puhul on ka filmi pandud pikad lõigud Callase esitustest. Bizet' või Bellini lummavad aariad lubavad Callase hämmastavalt püsivat ja paeluvat häälekvaliteeti nautida. 

Vaata filmi SIIT!

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: