Matkajad võtsid ette teekonna Läti piirilt Eesti põhjarannikule

Matkajad võtsid ette 375 kilomeetri pikkuse teekonna Läti piirilt Eesti põhjarannikule. Ühes päevas kõnnitakse keskmiselt 30 kilomeetrit.

"Jube lihtne on leida põhjust, miks seda mitte teha. See koroonaaeg mängis selle aga kuidagi kätte ja tekkis see võimalus, et kas nüüd või mitte kunagi," rääkis Lemo, kes on üks matkajatest, suvises "Ringvaates".

"Eriti veider on veel see, et mina, kes ma olen selline keskealine ja kergelt ülekaaluline tegelane, võtsin kätte ja katsun tänase päeva jooksul läbida maratoni," lisas ta.

Intervjuu andmise hetkeks oli ta päeva jooksul läbinud 26 kilomeetrit ja 16 oli veel minna. Selleks, et jalad pikast käimisest villi ei läheks, on Lemo sõnul oluline märksõna distsipliin. "Iga tunni või kuue kilomeetri tagant tuleb võtta aeg kümneks minutiks maha. Tuleb võta saapad ära, sokid ära ja jahutada jalad maha, sest umbes sama protseduur käib saapa sees, nagu valmistades küpsetatud liha ja sealt need villid ka tulevad," rääkis Lemo, kellel veel ühtegi villi ei ole.

Matkates on nad märganud ka mitmeid loomi. "Operaator käis kopraid vaatamas, neid oli seal viis tükki. Minki oleme näinud, täna hommikul oli metskits, nii et elu metsas keeb," ütles Lemo.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: