Raul Vaigla Jaak Joalaga koos tuuritamisest: see oli üllatav ja kummaline kogemus

Sel suvel annavad Märt Avandi, Koit Toome, Valter Soosalu ja ansambel Radar legendaarse laulja Jaak Joala 70. sünniaastapäeva puhul mitmeid kontserte.

Radari liige Raul Vaigla meenutas "Ringvaade suvel" saates, et Jaak Joalaga tuuritamine oli kui tundmatusse maailma sisenemine. Esimesel reisil ei läinud ta bändiga kohe kaasa, vaid lendas teistele järele. "Ma mängisin oma esimesed päevad ja siis ma nägin, mis pärast kontserti toimus – hullunud vene naised olid ümber Jaagu Volga. Meil oli eraldi buss ja me siis vaatasime, et mis toimub. See oli ikkagi üllatav ja kogu see teine kultuur ja teine keskkond, rääkimata minu vene keele oskusest – kõik see kokku oli päris kummaline, aga harjus ära," meenutas Vaigla.

Valter Soosalu tõdes, et tema jaoks on Jaak Joala ajalooline isik. "Minu teadvuses on ta alati olnud ja mul on väga hea meel, et nüüd viimastel aastatel mul on töö kaudu olnud ka võimalus rohkem süveneda ja uurida, kuidas asi käis," rääkis Soosalu.

Soosalu tõdes, et Joala repertuaar on kohati ka keeruline. "Eks igal lool on oma väljakutse. Ma ei saa öelda, et neil on tervikuna ühe puuga löödav omadus, millest on raske läbi tungida – igal lool on oma asjad. Mina nende tulevaste kontserdite kavas võitlen võib olla sellega, et nad on ulatuselt päris kõrged. Tuleb välja, et Jaak Joala pidi olema üks äärmiselt vastupidav laulja," ütles Soosalu.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: