Päevafestivalil Ühine! tähistatakse inimeste mitmekesisust

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Yasmyn Autor/allikas: Gerli Tooming

Laupäeval, 25. juulil toimub Tallinnas Sveta baari esisel platsil kodanikuaktivistide korraldatud päevafestival Ühine!, mille eesmärk on tähistada Eestis elavate inimeste mitmekesisust.

Festivali raames toimub kaks avalikku arutelu. Esimene neist on vene keeles ja kannab nime "Kas rahvusel on iseloom?". Vestlust modereerib Uljana Ponomarjova (inimõiguste keskus), kõnelevad Jüri Allik (Tartu Ülikooli psühholoogia instituut) ja Irene Käosaar (integratsiooni sihtasutus).

Eestikeelsel arutelul "Kas töökeskkonnas saab olla austust mitmekesisuse vastu, kui ühiskonnas seda napib?" kõnelevad aga Kelly Grossthal (inimõiguste keskus), Reet Trei (inimõiguste keskus) ja Mare Heinluht (Swedbank).

Arutelude ajal toimub ka heategevuslik turg. Lisaks esinevad festivalil ka mitmed muusikud ja DJ-d, nende seas näiteks Yasmyn, Mick Moon ja Stefan. Südaööl algab Sveta baaris ka festivali õhtune programm.

"Viimase aja sündmused on näidanud, et Eesti avalikkuses jääb puudu avatud, sõbralikest ning mitmekesistest häältest. Ühine! päevafestival tähistab Eesti rahva mitmekesisust ning meie ilusat kultuuri. Festivalil osaledes saab igaüks meist näidata, millises Eestis me tahame elada," rääkis ürituse korraldaja Katrina Indiana.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: