Hobisünoptik Kairo Kiitsak: minu unistus on ilmateenistusse tööle saada

Iseõppinud hobisünoptik Kairo Kiitsak ütles, et tema unistus on saada päris sünoptikuks ja ilmateenistusse tööle.

"Ma olen selle nimel väga palju tööd teinud ja võimalik, et see uks on mul juba varsti avatud, eks näis," ütles Kiitsak "Ringvaates".

Huvi ilma vastu tekkis Kiitsakul juba kümme aastat tagasi, mil hiidpagi ehk intensiivne äikesetorm üle Eesti liikus. "Väikese poisina sattusin olema täpselt tormi epitsentris. Ma olin siis Simunas, kus on minu maakodu ja ma siiamaani mäletan seda väga hästi. Ma läksin õue, vaatasin taevasse, järgmisel hetkel läksin tuppa tagasi – enam ma seal õues olla ei tahtnud," meenutas Kiitsak.

Paralleelselt ilmahuvi tekkimisega hakkas Kiitsakut huvitama ka fotograafia. "Alustasin seebikarbiga, nüüd käin ringi juba peegelkaameraga," ütles ta.

Kiitsakul on ka oma Facebooki leht, kus ta ilma ennustab ja enda tehtud pilte jagab. Jälgijaid on Kiitsakul palju. "Alles see number oli 29 000, aga nüüd see number juba üle 31 000 küündimas," ütles Kiitsak.

Kuna Kiitsak ise elab Simunas, on ka tema postitused tihti just Simuna kohta, kus tihtipeale tugevad tuuled ja äikesetormid on. Nii on Simunat hakatud nimetama ka Eesti äikesepooluseks. "Tegelt see on väga hea tiitel Simunale, et äikesepoolus. Statistiliselt ongi kõrgustikel rohkem äikest, kui näiteks saartel, kus on palju vähem. Võib olla Simunaga on ka see lugu tegelikult, et seal on püsivalt üks inimene kohapeal, kes on asjast huvitatud – mina –, kes siis vaatleb äikest kogu aeg ja jagab informatsiooni internetis. Võib olla jääbki inimestele mulje, et see ongi äikesepoolus siis," rääkis Kiitsak.

Ta lisas, et äikesetorme jms on tegelikult kogu aeg palju olnud, kuid viimasel ajal pööravad inimesed neile rohkem tähelepanu. "Tänapäeval on ju rohkem vahendeid selleks. Kõik saavad jäädvustada, kõigil on alati telefon taskus olemas," ütles Kiitsak. Näiteks on igal aastal Eestis ka tornaadosid. "Minu uurimuse kohaselt on meil aastas keskmiselt 2–3 tornaadot ja 3–4 vesipüksi. Nii et neid ikka on," ütles Kiitsak

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: