Galerii: ERKI Moeshowle pürgis modelliks 90 noort

21. juulil toimus Solarise keskuse aatriumis ERKI Moeshow modellide casting, kuhu olid oodatud vähemalt 15-aastased noored, kes ei kuulu veel agentuuri.

29. augustil toimuva ERKI Moeshow jaoks ajab ERKI tiim kokku ligikaudu 150-200 modelli, tänasel casting'ul osales 90 noort. Lisaks uutele tulijatele osalevad moeetenduses modellid erinevatest agentuuridest – agentuurid panevad oma soovitused välja ning nende seast teevad disainerid lõpliku valiku.

Moeloojatest oli teiste seas casting'ul kohal ka EKA moedisaini lõpetanud Karl-Christoph Rebane, kes otsib oma kollektsiooni kandma põneva karakteriga modelle, seejuures vähemtähtsamad on modelli pikkus või mõõdud. "Kõik olenebki kindlast isikust – kunagi ei tea, kes võib inspireerida või mõne komplekti täiesti omamoodi tööle panna," lisas Rebane.

Nippe jagas ning sügisesele Pariisi moenädalale otsis talente ka modelliagentuuri Living Models juht, fotostuudio XL-Studios asutaja ning fotograaf Evelyn Mikomägi, kes ka täna nii mõnegi uue näo meelde jättis. 

ERKI-lt on Mikomägi leidnud läbi aegade mitmeid noori talente – seekordsel casting'ul hakkas talle silma üks Aasia neiu. "Küsitakse ka pluss-suuruses modelle, aga Pariisi ja Milaanosse otsitakse siiski pigem kiitsakaid tüdrukuid. Pluss-suurus hakkab küll tasapisi aina rohkem moodi minema ning üha enam tuntakse huvi ka mustanahaliste vastu," jagas Mikomägi mõningaid suundi ja muutusi, mis moemaailmas toimunud ja täpsustas, et lisaks kõigele on ülimalt tähtis see "miski", x-faktor, mis modellil võiks olemas olla ja ta laias maailmas edukaks teeks.

Üritust juhtis EKA Avatud Akadeemia vilistlane, rõivabrändi Mumm Mõmm looja ja disainer, raadiohääl ja DJ Rauno Märks.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: