Eestis asuv NATO liitlaste lahingugrupp alustas lauluvõistlusega #SingNATO

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
NATO liitlased Tapal Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Esmaspäeval lükkas NATO liitlaste lahingugrupp Eestis käima lauluvõistluse, mille eesmärk on demonstreerida Baltimaades ja Poolas teenivate NATO sõdurite hulgast avastatud muusikalisi talente.

Võistluse esimeses faasis postitatakse Eesti NATO lahingugrupi Facebooki lehele neli sõdurite salvestatud muusikavideot. Esinejatest kolm on briti sõdurid, neljandas videos esinevad aga Taani relvajõudude koosseisus Eestisse paigutatud ohvitser ja tema kolleeg Taani suursaatkonnast Tallinnas. Nende esituses kõlab spetsiaalselt selle lauluvõistluse jaoks kirjutatud lugu.

Reedel, kui kõik laulud korraga üles riputatakse, algab aga hääletus ja igaüks saab oma lemmikule hääle anda. Enim toetust kogunud laul kuulutatakse välja pühapäeval, 26. juulil. 

Võistluse teises, järgmisel esmaspäeval käivituvas kolmenädalases faasis kutsuvad liitlased andekaid eestimaalasi omaenda muusikavideoid salvestama ja Facebooki, Twitterisse või Instagrami postitama teemaviitega #SingNATO. 20. augustil kuulutatakse välja ka teise faasi võitja.

"Mul on väga hea meel, et #SingNATO võistlusele on laekunud laule mitmetest liitlasriikidest," ütles NATO liitlaste lahingugrupi ülem Eestis kolonel Paul Clayton.

"Meie sõdurid teevad väsimatult tööd selle heaks, et me alati oma missiooni täitmiseks valmis oleksime. Kuid samal ajal avaldab mulle sügavat muljet meie andekate ja mitmekülgsete sõdurite loovus ja südikus. See võistlus tõstab tugevasti mitte üksnes siia Eestisse paigutatud NATO sõdurite, vaid kogu eFP koosseisu moraali – ning ma loodan, et inspireeritud ja kaasa haaratud saab ka Eesti publik. See on tõesti hea näide koostööst ja pealehakkamisest. Suur tänu Taani koosseisule ja Taani saatkonnale, et nad oma osavõtuga kogu üritusele täiesti uue mõõtme andsid," lisas Clayton.

???? TERE EESTI #ESTONIA! Just seda hetke olete te oodanud… KÕIGE ESIMENE #SingNATO lauluvõistlus! ???????? LIITUGE MEIEGA sel...

Posted by NATO Battlegroup Estonia on Pühapäev, 19. juuli 2020

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: