Piraadifilmi režissöör Ilmar Raag: piraadid on ikkagi suhteliselt vastikud tegelased

Sel suvel toimuvad Eestis Ilmar Raagi piraadifilmi "Erik Kivisüdame" võtted. "Ringvaade suvel" käis võtteplatsil uurimas, kuidas filmi tegemine edeneb.

"Me üritame teha sellist odavat versiooni "Kariibi mere piraatidest". Kallist versiooni," naljatles Külmkinga osatäitja Juhan Ulfsak.

Filmivõtete jaoks ehitati Kakumäe Havenisse ka suur piraadilaev, mis on 35 meetrit pikk, 12 meetrit lai ja 8 meetrit kõrge. Laeva ehitamisele kulus poolteist kuud.

""Kariibi mere piraatidega" ei ole sellel laeval mingit seost – see on selline kaasaegne metallist romulaev. Kindlasti siin ei toimu ka mingit piraatide heroiseerimist. Minu meelest piraadid on suhteliselt vastikud tegelased ikkagi. Aga need on need katsumused, millest kangelased peavad läbi minema, et iseendas helgemat poolt avastada," rääkis režissöör Ilmar Raag.

Filmis teeb kaasa ka Lätit 2000. aastal Eurovisioonil esindanud laulja Renars Kaupers. Kaupers rääkis, et postitas filmivõtete ajal oma Instagrammi ka pildi, kus tal kostüüm seljas oli. "Ma andsin enda jälgijatele kolm varianti, et mis Renarsiga juhtus. Esimene variant oli, et kaotasin oma pojale väljakutse. Teine variant oli keskeakriis ja kolmas filmivõtted," rääkis Kaupers.

Peaosasid mängivad filmis aga 13-aastane Florin Gussak, kes kehastab Mariat, ja 10-aastane Herman Avandi, kes mängib Erikut. "Ma olen Erik, kes arvab kogu aeg, et tal on kivist süda ja tal ei ole tundeid. Aga tegelikult tal on tunded. Ja Maria on siis minu esimene armastuslugu," rääkis Avandi oma rollist ja lisas, et tema tegelane on väga tark ja veidi nohiklik.

"Sellist rolli on väga huitav mängida, kuna ikkagi esimene armastus olla teisele inimesele on väga eriline," ütles Gussak. "Minu tegelane otsib ema. Ta on väga julge tüdruk ja ta teeb väga ekstreemseid asju ja on iseseisev," lisas ta.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: