Jupiter soovitab nostalgilist ülevaadet 1980. aasta Tallinna olümpiaregatist

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Olümpiaregatt 1980

20. juulil möödub 40 aastat olümpiatule süütamisest Tallinnas Pirita purjespordikeskuse tseremooniaväljakul. Veebikanal Jupiter on sel puhul ERR-i arhiivist välja noppinud saated ja filmid, mis heidavad pilgu regati ettevalmistusele, sellega kaasnenud linnauuendusele ja võistlustele.

Stagnatsiooniaeg - nii iseloomustatakse aastaid 1970-1980 nüüdseks minevikku vajunud Nõukogude Liidus. Just sellesse aega kuulub aga otsus korraldada Moskvas 1980. aasta olümpiamängud ja Tallinnas purjeregatt. Tallinnale tähendas see üritus suuri arenguvõimalusi: unikaalseid ehitisi, uusi sidetehnilisi lahendusi ja rahvusvahelisi kontakte. Linnajuhtidele ja regati korraldajatele aga üheksa aastat pidevat närvesöövat tööd ja barjääride murdmist.

"Sari, mille oleme Jupiteri kokku pannud, algab 1976. aastal Pirita purjespordikeskuse nurgakivi panekuga ning päädib suurejoonelise regatiga 20.-30. juulini 1980," selgitas Jupiteri toimetaja Raul Lobanov. "Sündmus oli toona nii oluline, et 1976. aastast alates tehti igal aastal üks ettevalmistusi kajastav film. Tänu sellele on kogu protsess väga hästi dokumenteeritud. 1980. aasta regatipäevadest endast on aga ühtekokku lausa kolm filmi. Kõik need on nüüd koondatud üheks Jupiteri sarjaks, mis vanematele vaatajatele pakub nostalgilist äratundmist, noorematele aga rohkelt avastamisrõõmu. Kõigi filmide keskmeks on ju ikkagi Tallinna ja tallinlased 40 aastat tagasi."

1980. aasta Tallinna olümpiaregati ülevaadet saab vaadata siin.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: