Galerii: Eesti teleajaloo kõige kõigemad hetked elustuvad ETV sünnipäevasaates

19. juuli 1955 tähistab televisiooni sündi ja esimest eetripäeva Eestis. ETV pühendab 65. sünnipäevale erilise saatepäeva, mille krooniks on kell 21.35 sünnipäevasaade "ETV kõige kõigemad".

Kuidas sündis ajalukku läinud marganali? Kui palju maksti Lennart Merile intervjuu eest? Mida mäletavad tegijad fosforiidisõjast ja kust tekkis idee nunnukonkursiks? Kuidas on ETV seotud rukkilille saamisega Eesti rahvuslilleks? Ja kui eluohtlikuks võib teletöö ootamatult kujuneda? Sünnipäevasaade "ETV kõige kõigemad" avab Eesti teleajaloo kõige meeldejäävamaid ja ajaloolisi hetki, suursündmustest lastesaadeteni.

Sünnipäeva puhul astuvad kaamera ette rohkem kui 30 Eesti Televisiooniga seotud tegijat, kelle tegemistele on aastakümnete jooksul kaasa elanud sajad tuhanded eestimaalased. Kõige-kõigemaid lugusid jagavad sünnipäevasaates teiste seas legendaarsed tegijad Mati Eliste, Märt Müür, Maire Aunaste, Feliks Undusk, Vilja Palm, Juhan Aare, Reet Oja, Harry Kõrvits, Juhan Paadam, Hagi Šein, Rein Rebane, Ilmar Raag, Toomas Kirss, Ewe Kaselaan, Raivo Suviste ja mitmed tänased ETV saatejuhid nagu Mihkel Kärmas, Reet Linna, Marko Reikop, Vahur Kersna jt. Telemaja seinte vahel toimuvat avab ka ETV kõige pikaajalisem töötaja, ülekannete ja stuudiote juhtivinsener Jüri Pääro, kes on ETV-s töötanud pea selle algusest saati.

"ETV Kõige kõigemad" on eetris 19. juulil kell 21.35.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: