Marje Tõemäe: rasked ajad teevad ETV tugevamaks

ETV peatoimetaja Marje Tõemäe tõdes, et kuigi ETV on üle elanud mitmeid raskeid aegu, on see kanalit vaid tugevamaks muutnud.

Näiteks oli keeruline olukord 2000ndate alguses, mil mõeldi isegi kanali sulgemisele. "Me olime päris suurtes võlgades, oli tehtud juhtimisvigu ja satutud sellistesse võlgadesse, mis olid tõesti juba märgilised," rääkis Tõemäe "Vikerhommikus".

Tõemäe ise töötas tol ajal ETV hanketoimetuses, kuhu ta läks 2000. aastal. "Esimesed aastad olid päris huvitavad. Raha ei olnud, reaalselt lihtsalt cash'i ei olnud ja ei saanud maksta asjade eest, mis olid sisse ostetud. Meil olid tehtud püsivad diilid suurte Ameerika filmifirmadega. Minu tööpäev üldiselt koosneski sellest, et ma pidin lihtsalt kogu aeg vastama telefonile ja vabandama, et täna raha ei ole ja täna maksta ei saa," meenutas Tõemäe.

Keerulisest olukorrast päästis ETV tollal välja aga Eesti võit Eurovisiooni lauluvõistlusel. Võitjariigina sai Eesti järgmine aasta Eurovisiooni ise korraldada. "Oli selge, et selline suur ja rahvusvaheline üritus tuleb korraldada ja haarata kinni sellest võimalusest. Nii tehti ja võib olla tänu sellele oleme tänase päevani eetris," ütles Tõemäe.

Tänasel päeval on ETV aga veidi teistsugune kui toona. "20 aastat tagasi oli võib olla natuke rohkem julgust teha erinevaid asju. Võib olla ka see, et kui on keerulisemad ajad, siis inimesed muutuvad julgemaks. Nad peavad lihtsalt leidma mingisuguseid lahendusi, kuidas sellest olukorrast välja tulla," rääkis Tõemäe.

Kõige pöördelisemad ajad olid tema sõnul 90ndate alguses, mil ka ühiskonnas olid suured muutused toimumas. "Siis muutus televisiooni roll väga oluliseks. Meeletu energia oli õhus ja tehti selliseid asju, millest tänapäeval ei osata unistadagi," ütles Tõemäe. "Need olid ikka sellised ajad, et ei küsitud midagi, tehti lihtsalt. Seda aega kindlasti praegu enam sellisel moel ei ole," lisas ta.

Küll aga tekitas teistsuguseid tunde- ja mõjusfääre ka selle aasta kevadine koroonakriis, mis ETV kogukonda liitis ja uusi lahendusi välja mõtlema sundis. Tugeva vaimuga minnakse vastu ka ETV uuele hooajale, mis toob endaga näiteks "Lahutus Eesti moodi" teise hooaja. "Meie trumbiks on ikkagi see, et on tugevad traditsioonid. On vaalad, kes veavad ETV programmi ja meie proovime heale vedurile leida mõnusaid üllatusi juurde, et programm oleks mitmekesisem," ütles Tõemäe.

Televisiooni hääbumist Tõemäe ei karda. "Lineaarne televisioon elab kõik asjad üle. Võime rääkida küll sellest, et inimesed tarbivad väga palju erinevaid asju, aga see sisu jõuab nendeni ja nad on sellest sisust ikkagi huvitatud. Meid ei ähvarda otseselt ükski uus tehnologia, sest see sisu, mida me toodame, on inimestele vajalik," ütles Tõemäe.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: