Mati Eliste: Lennart Meri kõne läks tänu meie treenimisele tihedamaks

ETV 65. sünnipäeva puhul on pühapäeval eetris saade "ETV kõige kõigemad", kus oma värvikast elust televisioonis räägib enam kui 30 endist ja praegust teletöötajat.

Mati Eliste meenutas saates, et presidendi Lennart Meri originaalmaterjalidele põhinedes tehti kunagi sarja sellest, kuidas maailm Eestimaa avastas. "Kogu see ettevalmistus oli tema juures väga põnev. Meil käisid läbirääkimised ning raamatute ja arhiivide avastamised kuni hommikuni," ütles Eliste.

"Tema õnnetus oli aga see, et ta ütles seitse sõna minutis. Siis me muidugi treenisime teda ja see läks tihedamaks. Kunagi välismaal olles ma kuulsin, kui ta andis Pariisis intervjuu prantsuse keeles. Mõtlesin, et voh, meie tulemused – Meri on õppinud avalikult kiiresti ja selgelt rääkima," meenutas Eliste.

"ETV kõige kõigemad" on saade Eesti Televisiooni kõige olulisematest ja mõjukamatest, aga ka kõige meeleolukamatest faktidest läbi 65 aasta. Kommentaare jagavad Reet Oja, Maire Aunaste, Vahur Kersna, Mihkel Kärmas, Toomas Kirss, Märt Müür, Ilmar Raag, Raul Rebane ja Hagi Šein jt.

Saade on eetris 19. juulil kell 21.35.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: