Reet Linnale ei antud esialgu teleekraanil laulmiseks luba

ETV 65. sünnipäeva puhul on pühapäeval eetris saade "ETV kõige kõigemad", kus oma värvikast elust televisioonis räägib enam kui 30 endist ja praegust teletöötajat.

Reet Linna meenutas saates, et Soome televisioonist inspireerituna tuli tal idee hakata ka ise saadetes laulma. Ideed ei võetud aga kuigi hästi vastu.

"Siit majast [telemajast] öeldi mulle, et ei, sellised asjad ei ole meil siin kombeks, saatejuht ei laula. See oli kuskil 80ndatel. Ma tegelikult olin sellel ajal ikkagi kogu aeg paralleelselt ka lauljana tegutsenud, nagu ma praegugi teen, ja siis ma olin küll natuke nukker, et miks ei," meenutas Linna.

Hiljem sai ta aga kümme aastat teha laulusaadet "Laulge kaasa". "See oli nagu hobi ja töö ühekorraga. Sai Eestimaa ristipõiki läbi käidud ja ilusaid kohti avastatud," ütles Linna.

Saadet tehti aga väga tiheda ajakavaga – ühe nädalalõpuga tehti viis salvestust. "Reedel üks, laupäeval kaks, pühapäevaks hääl kähises. Aga ma õppisin selgeks selle, et inimesel on kaks erinevat kanalit – see kanal, millega sa räägid, on teine, kui see, millega sa laulad," meenutas Linna.

Rahvas võttis laulusaate väga hästi vastu. Linnal meenus ka üks kuumal suvepäeval tehtud salvestus, mil nad Elva järve peal oleval platool laulsid. "Laulan, salvestus käib ja siis tuleb üks härrasmees, rõõmsas tujus, hüppas kaadrisse ja tahtis tantsima võtta," meenutas Linna.

"ETV kõige kõigemad" on saade Eesti Televisiooni kõige olulisematest ja mõjukamatest, aga ka kõige meeleolukamatest faktidest läbi 65 aasta. Kommentaare jagavad Reet Oja, Maire Aunaste, Vahur Kersna, Mihkel Kärmas, Toomas Kirss, Märt Müür, Ilmar Raag, Raul Rebane ja Hagi Šein jt.

Saade on eetris 19. juulil kell 21.35.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: