Raul Rebane: suurtest sündmustest otseülekannete tegemine teeb riigist riigi

ETV 65. sünnipäeva puhul on pühapäeval eetris saade "ETV kõige kõigemad", kus oma värvikast elust televisioonis räägib enam kui 30 endist ja praegust teletöötajat.

Raul Rebane räägib saates suurte sündmuste otseülekannete tegemise vajalikkusest.

"Iseseisev riik peab tegema suurtest asjadest otseülekandeid. Need on suursport, suurkultuur – kui sa neid ei tee, siis sa ei ole iseseisev. Minu meelest siin ei ole isegi midagi arutada," ütles Rebane.

Suurürituste alla lähevad Rebase sõnul näiteks Eurovisioon ja olümpiamängud. "Just nende suurte asjade tegemine, meie ühise emotsiooni toomine meie väiksesse koju – see teebki televisioonist televisiooni ja riigist riigi," rääkis ta.

Näiteks oli Rebase sõnul väga hea ülekanne siis, kui Lembitu Kuuse Tour de France'i kajastas. "Mitte seepärast, et ta oleks rääkinud, kes kiiremini, kes aeglasemalt. Ta tegi seda nii, et see oli Prantsusmaa kultuur, ajalugu ja sport koos. Minu meelest sellise komplektina on väga raske ülekannet teha, aga Lembitu tegi ära," ütles Rebane.

Raul Rebane alustas ETV-s 1977 spordikommentaatorina ja oli aastatel 1995–1997 kanali peatoimetaja. Tegemist oli legendaarse ajaga, sest just siis tõusid vaatajanumbrid nii suureks, et ETV ei kaotanud erakanalitele kolme aasta vältel kordagi.

"ETV kõige kõigemad" on saade Eesti Televisiooni kõige olulisematest ja mõjukamatest, aga ka kõige meeleolukamatest faktidest läbi 65 aasta. Kommentaare jagavad Reet Oja, Maire Aunaste, Vahur Kersna, Mihkel Kärmas, Toomas Kirss, Märt Müür, Ilmar Raag, Raul Rebane ja Hagi Šein jt.

Saade on eetris 19. juulil kell 21.35.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: