I Land Soundi korraldaja peab festivali asemel paarisaja osalejaga suvepäevi

Sel nädalavahetusel Saaremaal toimuva pidanud elamusfestival I Land Sound ei saanud vallalt luba tuhandete külastajatega ürituse korraldamiseks. Reedel aga selgus, et ürituse korraldaja peab samas kohas paarisaja osalejaga suvepäevi.

Reede pärastlõunal Orissaares I Land Soundi toimumiskohas käisid talgud, vähemasti nii korraldajad seda ise nimetasid.

"Meil on sellel nädalavahetusel talgud ja oma MTÜ suvepäevad. Saatsime sadakond kutset oma headele abilistele, kes on suure töö teinud ja kes on panustanud. Teeme heakorratöid ja meid on 50 kohal ehk tuleb õhtul natuke rohkem. /.../ Need talgud on tasuta ja vabatahtlikkuse alusel," selgitas Paap Uspenski, kes on I Land Soundi festivali peakorraldaja, "Aktuaalsele kaamerale".

Saaremaa vallavalitsusel, kes elamusfestivali I Land Soundi ära keelas just selle suure hulga osalejate tõttu, polnud nädalavahetuseks plaanitud Piidivabriku talgutest mingit aimu.

"Täna teadaolevalt Saaremaa vallavalitsusele avaliku ürituse luba esitatud ei ole. See tähendab seda, et meie teada ei toimu seal mingisugust üritust. Kui toimub, siis midagi, mis on nende põhikirjaliselt lubatud oma territooriumil pidada. Aga mingit avalikku üritust ei tohiks seal toimuda," ütles Saaremaa valla kultuuri- ja spordiosakonna juhataja Aarne Põlluäär.

Uspenski enda sõnul saatsid nad talgukutsed välja parimatele sõpradele ja ootavad Orissaarde suurusjärgus 200 talgulist ehk ka pidulist. Korraldajate kinnitusel nad polegi kohustatud kinnise ürituse korraldamiseks mingit luba taotlema.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: