Harry Kõrvits: lastesaadetes sai rääkida asjadest, mida teistes saadetes kajastada ei tohtinud

ETV 65. sünnipäeva puhul on pühapäeval eetris saade "ETV kõige kõigemad", kus oma värvikast elust televisioonis räägib enam kui 30 endist ja praegust teletöötajat.

"Kõige suuremas sõbras" Leopoldi mänginud Harry Kõrvits meenutab saates, et lastesaate tegemine andis võimaluse rääkida asjadest, millest muidu ei oleks tohtinud.

Näiteks meenutas Kõrvits, kuidas nad saatemeeskonnaga linnavalitsusse läksid, et elevandimaja eest võidelda. "Meid ei tahetud sisse lastagi, aga siis linnapea sai teada, et me oleme seal. Me läksime ja filmisime seda, kuidas linnapea lubab, et ta annab raha loomaaia elevandimaja ehitamiseks. See oli ennekuulmatu! Uskumatu, et selline asi läbi lasti," ütles Kõrvits. Nii ärgitati ka lapsi üles elevantide kaitseks välja astuma.

Ka mitmed teised saates kajastatud teemad olid tõuke saanud päriselu sündmustest. "Lastesaates sai seda teha. Päris saadetes või vanade saadetes ei lubatud seda teha. Sellepärast oli ka meie vaatajaskond laiem, et vanad vaatajad vaatasid ka, et ah kuidas nad praegu pani ja ai kuidas ütlesid. Seal sai riigi süsteemi päris korralikulr mõnitatud mõni kord. Aga me saime selle eest sõimata ka," tõdes Kõrvits.

"ETV kõige kõigemad" on saade Eesti Televisiooni kõige olulisematest ja mõjukamatest, aga ka kõige meeleolukamatest faktidest läbi 65 aasta. Kommentaare jagavad Reet Oja, Maire Aunaste, Vahur Kersna, Mihkel Kärmas, Toomas Kirss, Märt Müür, Ilmar Raag, Raul Rebane ja Hagi Šein jt.

Saade on eetris 19. juulil kell 21.35.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: