Maire Aunaste: televiisor on parem kui mees

ETV 65. sünnipäeva puhul on pühapäeval eetris saade "ETV kõige kõigemad", kus oma värvikast elust televisioonis räägib enam kui 30 endist ja praegust teletöötajat.

Maire Aunaste meenutab saates 1960ndaid, kui alati vana aasta viimase õhtu programmi kõikides peredes jälgiti. Loomulikult nendes peredes, kus televiisor olemas oli.

"Ma olin selline 16-17 ja mõtlesin, et need inimesed, kes saavad vana-aasta õhtul televisioonis töötada ja vaadata Eesti rahvale otsa - soovida neile head uut aastat. Need on maailma kõige õnnelikumad inimesed!" meenutas Aunaste, kes siis veel isegi ei unistanud televisioonis töötamisest.

Hilisematel aastatel õnnestus Aunastel kolme vana-aasta õhtut juhtida.

Legendaarse saatejuhi sõnul rõõmustab televisioon endiselt inimesi, eriti vanemaid ja üksikuid. Seetõttu tuleb jätkata saadete tootmist ka siis, kui ei tule enam tõesti isegi ühtegi originaalset ideed. "Televiisor nurgas on parem kui mees. Sa ei tea kunagi, kas ta tuleb koju, millisena ta tuleb, missugune tuju tal on. Televiisor on juba kodus, kui mina tulen. Ta mitte kunagi ei reeda mind, tal mitte kunagi pole paha tuju, ta ei tee mulle etteheiteid. Ta on alati minu sõber," rääkis Aunaste, et tema vanadust ja üksindust ei karda. Vähemalt mitte nii kaua, kui jaksab maksta eletriarveid.

"ETV kõige kõigemad" on saade Eesti Televisiooni kõige olulisematest ja mõjukamatest, aga ka kõige meeleolukamatest faktidest läbi 65 aasta. Kommentaare jagavad Reet Oja, Maire Aunaste, Vahur Kersna, Mihkel Kärmas, Toomas Kirss, Märt Müür, Ilmar Raag, Raul Rebane ja Hagi Šein jt.

Saade on eetris 19. juulil kell 21.35.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: