Kinokettide esindajad: külastajaid jaguks, filme aga mitte

Apollo kinosaal.
Apollo kinosaal. Autor/allikas: pressimaterjalid

Nii Forum Cinemas kui Apollo Kinode esindajad nendivad, et pärast eriolukorra lõppu huvi kinos käimise vastu inimestel on, kuid uute filmide puuduses jääb teatud külastajaskond siiski koju. Apollo kinode külastatavus on mullusega võrreldes kuni 80 protsenti väiksem.

Forum Cinemas turundusjuht Katre Kärner ja Apollo Kinode Baltikumi tegevjuht Kadri Ärm ütlesid ERR-ile, et kinode taasavamisest alates on külastatavus olnud kardetust suurem ning selle üle võib rõõmustada.

Mõlemad tunnistasid aga, et niigi 50-protsendilise mahutavuspiirangu juures on teiseks murekohaks Hollywoodi kassahittide kättesaadavus, mille otsustavad suured filmistuudiod.

Kärneri sõnul meelitavad enim külastajaid kinno laste- ja pereanimatsioonid, millest populaarseim on ka Sipsiku tegemises kaasa löönud eestlannast režissööriga "Bayala". Siiski tõdes ta, et eelmise aasta sama ajaga võrreldes on külastatavus täpselt poole väiksem.

Samas toob Kärner välja õudusfilmide ja filmiklassika populaarsuse tõusu, põhjendades seda külastajate sooviga saada täiselamus nii suure pildi kui võimsa heli näol.

Ärm ütles samuti, et enim külastatakse animatsioonide linastusi, ent tõdes teatud külastajaskonna vähest huvi uute filmide puudumise tõttu.

"Kui ei tule uusi Hollywoodi kassahitte peale, see ka defineerib külastajagrupi profiili. Kui ikkagi "Tenetit" on neli korda edasi lükatud, siis on sihtgrupp, kes seda ootab ja võib-olla ei leia praegusest programmist endale midagi põnevat," nentis ta.

Eelmise aasta sama ajaga võrreldes on Ärmi sõnul külastatavuse langus umbes 70-80 protsenti.

Uusi suuri kassahitte ootavad pikisilmi mõlemad kinoketid ja "Tenetit" peavad nad olulisimaks.

"See on suurim päästerõngas, mis inimesed tagasi kinno peaks meelitama," ütles Kärner.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: