Avatud talude päeva korraldamine oli viimase hetkeni küsimärgi all

Koroonaviiruse leviku tõttu ei olnud pikka aega selge, kas avatud talude päev üldse toimuda saab ja seetõttu jäid ettevalmistused viimasele minutile.

"Maikuu lõpuni ei olnudki päris selge, kas see üritus üldse tänavu tuleb ja kas ta tuleb sellisena, nagu alati. Otsus tuli mai viimasel nädalal ja siis algasidki ettevalmistustööd. Tavaliselt oleme aga alustanud juba märtsis või aprillis," ütles avatud talude päeva projekti eestvedaja Andres Kärssin.

Kuigi avatud talude päev sel nädalavahetusel siiski toimuda saab, järgitakse ka terviseameti soovitusi. Näiteks tuletatakse inimestele meelde vajadust distantsi hoida. "Väiksemate ruumide puhul jälgitakse ka täituvust. Ei tohi seda ruumi täiesti inimesi täis panna, vaid täituvus on 50 protsenti. Ehk siis pannakse uksele sildid ja loodetakse, et inimesed ka järgivad seda ega trügi sinna, kus on palju rahvast," ütles Kärssin.

Huvilistel on võimalik alla laadida ka avatud talude päeva rakendus, kuhu saab ära märkida, mis ajal mõnda talu külastada plaanitakse. Nii saavad ka teised külastajad teada, kus juba liiga palju inimesi on ja sinna talusse näiteks hiljem minna. "Kui nad näevad, et näiteks 30 kohast on 30 täis, siis nad ehk mõtlevad, et lähen pigem järgmise tunni ekskursiooni peale," ütles Kärssin.

Eelmisel aastal oli avatud talude päeva populaarseim sihtkoht Andre juustufarm, mida külastas kahe päeva jooksul 6700 inimest. Populaarsed olid aga ka teised juustufarmid ja lisaks ka talud, kus on mitmeid loomi ja linde. "Tagasiside küsitlused on ka näidanud, et kõige populaarsem asi, mis üldse meeldib inimestele, ongi loomad. Etteasted ja ansamblid ei ole nii olulised," tõdes Kärssin.

Avatud talude päev toimub 18.–19. juulil.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: