Türi lapsed meisterdasid Eesti Televisiooni 65. juubeliks televiisoreid

Türi lapsed valmistasid Eesti Televisiooni 65. sünnipäevaks käepärastest materjalidest televiisoreid. Meisterdustest vaatavad vastu Kass Artur, Mõmmi koos oma aabitsaga, Rebase Rein ja teised laste lemmikud. Seda, millisena näeb laps Eesti Televisiooni poolt pakutavat, saab näha Türil asuvas Eesti Ringhäälingumuuseumis.

Näituse tarvis meisterdasid televiisoreid Türi lasteia mudilased, aga kaasa lõi ka koolilapsed. Näituse avamisel sai õpetaja Tiina proovida saatejuhi ametit, kuid kuuene Brendon ja neljane Trevor ei soovinud rääkida niivõrd oma valmistatud telerist kui hoopis dionosaurustest.

"Ma lugesin lasteaias lastele ette "Sipsiku" raamatut, kus Anu ja Mart käisid külas tädil ja onul, kellel oli värviteleviisor. Ja siis, kui sa loed tänapäev lastele seda ette, et neil oli värviteleviisor – lapsed ei saa sellest tänapäeval arugi. Kui ma sain endale jõuludeks ilusa juustude komplekti, siis teadsin kohe, et sellest karbist saab teha ilusa televiisori," rääkis Türi lasteaia õpetaja Tiina Lippant.

Foto vahvast televiisorist jõudis ringhäälingumuuseumisse ja nii sündiski mõte, paluda lastel neid vanaaegse moega pildinäitajaid veel juurde meisterdada. Nii saab näitusel näha, millised on laste või olid nende vanemate vaatamiseelistused.

Kuigi Eesti Televisioon tähistab 65. sünnipäeva pühapäeval, lõigati sünnipäevatort Türil lahti juba täna.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: Aktuaalne Kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: